Sisukord
Arvamus
Tänane leht
10.08.2020
Eesti «Eesti on ju e-riik. Kuidas siis nii läks?» (19) Eesti lühiuudised Katastroof nõudis 14 inimese ja lennufirma elu Eesti mee müük kasvas hüppeliselt Majandus Hinnalangus tuleb kasuks jõukamatele (3) Dollar odavnes juuli teises pooles järsult Majanduse lühiuudised Välismaa Minsk jäi ärevalt ootama valimiste järellainetust (5) Välismaa lühiuudised Liibanonlased nõuavad võimukandjate kõrvaldamist (1) Instagrami-aktivistid paljastavad Egiptuse eliidi jõledusi Arvamus Juhtkiri: digiriigi kõikuv kuvand (1) Tuuli Põhjakas: vajalik puhkus «tavalisest» Jürgen Ligi: Martin Helme huvide konflikt (111) Kaarel Vanamölder: kriisikevade õppetund? (2) Lemmit Kaplinski: peatagem raudtee elektrifitseerimine (26) Edward Lucas: õnn väljendada arvamust (4) Kultuur Tartuffi soovitused: traditsioonilised lembeavaldused ja iseäralikud armastuslood (1) Toomiku helged varjundid (16) Sport Anett Kontaveit jahib karjääri teist triumfi Spordi lühiuudised Vundamendi ladumine võttis peatreeneri isegi korraks naeratama Lillemets rassis end üksinda maailmas teiseks, Alver tõukas Balta troonilt Tartu Napsumüügi piirang paneb pubid proovile ja ööklubid kinni (7) Kätlin Konstabel: koroonajooksikud, mõistus ja tunded Unustage rohelised mehikesed! (2) Metsatüli jõudis kohtusse (1) Tartu lühiuudised REPORTAAŽ ⟩ Ööd on siin mustad ja rahvast kõvasti vähem kui reedeti tavaliselt Raha ajas Naiivi pidajad ja majaomaniku tülli Õed püüavad mitte lasta elul endast üle sõita Kriis tõi juurde hulga linnaaednikke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tuuli Põhjakas: vajalik puhkus «tavalisest»

2 min lugemist
Tuuli Põhjakas FOTO: Mihkel Maripuu

Stephen King avaldas mõnda aega tagasi Twitteris, veel koroonakriisi keskmes, et ta ei sooviks praegu midagi enamat kui minna kinno, süüa plaksumaisi, juua pisut liisunud limonaadi ning vaadata kolmandast reast põnevusfilmi või tobedat komöödiat.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nüüd, kui kinod on nii Eestis kui ka mujal maailmas hakanud end vaikselt uuesti avama, ei näitagi nad eriti muud kui põnevikke, trillereid ja tobedaid komöödiad. Kuid miks peaksid kinod näitama hoopis kosutavat huumorit, selle asemel et pakkuda odavat meelelahutust, labast põnevust ja täiendavat ärevust?

Olen viimase paari nädala jooksul mitmel korral suurest igatsusest kinno sattunud, aga neis mulle nii tuttavates kohtades haigutab vaikus, saalid on inimtühjad ja meelelahutus masendava kvaliteediga, võimendades veelgi seda rahutuks tegevat sotsiaalset olukorda ning hirmu. Kõik need ärevad trillerid aina süvenevast agressiivsusest ja vägivallast on praegu vaid meeldetuletus, et selles muutunud ja alarmeerivas tegelikkuses, mida me parasjagu läbi elame, pole midagi eriti naljakat. Seda enam, et augustikuu on kaasa toonud uue laine ohu.

08.08.2020 11.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto