Sisukord
Arvamus
Tänane leht
10.08.2020
Eesti «Eesti on ju e-riik. Kuidas siis nii läks?» (19) Eesti lühiuudised Katastroof nõudis 14 inimese ja lennufirma elu Eesti mee müük kasvas hüppeliselt Majandus Hinnalangus tuleb kasuks jõukamatele (3) Dollar odavnes juuli teises pooles järsult Majanduse lühiuudised Välismaa Minsk jäi ärevalt ootama valimiste järellainetust (5) Välismaa lühiuudised Liibanonlased nõuavad võimukandjate kõrvaldamist (1) Instagrami-aktivistid paljastavad Egiptuse eliidi jõledusi Arvamus Juhtkiri: digiriigi kõikuv kuvand (1) Tuuli Põhjakas: vajalik puhkus «tavalisest» Jürgen Ligi: Martin Helme huvide konflikt (111) Kaarel Vanamölder: kriisikevade õppetund? (2) Lemmit Kaplinski: peatagem raudtee elektrifitseerimine (26) Edward Lucas: õnn väljendada arvamust (4) Kultuur Tartuffi soovitused: traditsioonilised lembeavaldused ja iseäralikud armastuslood (1) Toomiku helged varjundid (16) Sport Anett Kontaveit jahib karjääri teist triumfi Spordi lühiuudised Vundamendi ladumine võttis peatreeneri isegi korraks naeratama Lillemets rassis end üksinda maailmas teiseks, Alver tõukas Balta troonilt Tartu Napsumüügi piirang paneb pubid proovile ja ööklubid kinni (7) Kätlin Konstabel: koroonajooksikud, mõistus ja tunded Unustage rohelised mehikesed! (2) Metsatüli jõudis kohtusse (1) Tartu lühiuudised REPORTAAŽ ⟩ Ööd on siin mustad ja rahvast kõvasti vähem kui reedeti tavaliselt Raha ajas Naiivi pidajad ja majaomaniku tülli Õed püüavad mitte lasta elul endast üle sõita Kriis tõi juurde hulga linnaaednikke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jürgen Ligi: Martin Helme huvide konflikt

5 min lugemist
  • Martin Helmel pole oma tegevuseks kompetentsi
  • Palgatud advokaat kasutab Helmega sarnaseid nippe
  • Eesti maine saab sellest tehgevusest rohkem kahjustatud
Jürgen Ligi FOTO: Sander Ilvest

Reformierakondlane Jürgen Ligi vastab Martin Helme rünnakutele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Riiklikult kaugelt olulisem küsimus kui advokaat Louis Freeh’ huvide konflikt on minister Mart Helme oma. Ta on lubanud tuua Eestile rahapesu trahve ja puhastada riigi maine, kuid ei ole tegutsenud ametlike eesmärkidega kooskõlas ega ausalt ja läbipaistvalt. Selle, mitte raha lugemise ja töölepinguga tegelevad praegu Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon ja korruptsioonivastase võitluse komisjon. 

Probleemi lähtekoht on Helme maniakaalses silmavaates, et tema ja ta partei on seatudolema üksi kõigi ja kõige vastu ja see, mida ta rahvale andma peab, on enda võim. Kontrollige ta kõnedest üle, ta ei paku ühiskonnale muid retsepte peale iseenda ja teeb seda käskivas kõneviisis. Teine silm otsib tal süvariiki ja eri vormides klassivaenlasi, keda hävitada. Freeh’ episood on selle ainult üks, aga iseloomulik väljund, Helme ei tee asjas koostööd praktiliselt ühegi ametiasutusega, sealhulgas rahandus- ja teised ministeeriumid ning parlament, kuid võtab endale valitsuse vaikival leppimisel rolli, milles tal puudub erialaline pädevus ning mis ei peaks kuuluma isegi tema ministeeriumile.

08.08.2020 11.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto