Sisukord
Arvamus
Tänane leht
10.08.2020
Eesti «Eesti on ju e-riik. Kuidas siis nii läks?» (19) Eesti lühiuudised Katastroof nõudis 14 inimese ja lennufirma elu Eesti mee müük kasvas hüppeliselt Majandus Hinnalangus tuleb kasuks jõukamatele (3) Dollar odavnes juuli teises pooles järsult Majanduse lühiuudised Välismaa Minsk jäi ärevalt ootama valimiste järellainetust (5) Välismaa lühiuudised Liibanonlased nõuavad võimukandjate kõrvaldamist (1) Instagrami-aktivistid paljastavad Egiptuse eliidi jõledusi Arvamus Juhtkiri: digiriigi kõikuv kuvand (1) Tuuli Põhjakas: vajalik puhkus «tavalisest» Jürgen Ligi: Martin Helme huvide konflikt (111) Kaarel Vanamölder: kriisikevade õppetund? (2) Lemmit Kaplinski: peatagem raudtee elektrifitseerimine (26) Edward Lucas: õnn väljendada arvamust (4) Kultuur Tartuffi soovitused: traditsioonilised lembeavaldused ja iseäralikud armastuslood (1) Toomiku helged varjundid (16) Sport Anett Kontaveit jahib karjääri teist triumfi Spordi lühiuudised Vundamendi ladumine võttis peatreeneri isegi korraks naeratama Lillemets rassis end üksinda maailmas teiseks, Alver tõukas Balta troonilt Tartu Napsumüügi piirang paneb pubid proovile ja ööklubid kinni (7) Kätlin Konstabel: koroonajooksikud, mõistus ja tunded Unustage rohelised mehikesed! (2) Metsatüli jõudis kohtusse (1) Tartu lühiuudised REPORTAAŽ ⟩ Ööd on siin mustad ja rahvast kõvasti vähem kui reedeti tavaliselt Raha ajas Naiivi pidajad ja majaomaniku tülli Õed püüavad mitte lasta elul endast üle sõita Kriis tõi juurde hulga linnaaednikke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edward Lucas: õnn väljendada arvamust

2 min lugemist
  • Moodne demokraatiakriitika on lääne luksus.
  • Peaksime hindama seda, mis meil veel alles on.
  • Valgevene ja Venemaa inimesed püüavad kaotatut tagasi saada.
Edward Lucas. FOTO: Albert Truuväärt /Scanpix/

Valgevenelaste ja habarovsklaste nõudmised paljastavad režiimi kõlbelise ja poliitilise pankroti, kirjutab Briti ajakirjanik Edward Lucas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Demokraatiat on hõlpus pidada enesestmõistetavaks. Vasakult vaadates paistavad selle põhimõtted äbarikuna, pelgalt imperialismi ja muude ebaõigluse vormide viigilehena. Tõde on konstrueeritud. Olulised on võim ja identiteet. Konflikt on paratamatu. Õigus tähendab, et nõrgad saavutavad viimaks võidu tugevate üle. Abstraktne õiglus võib oodata, kui tarvis, igavesti.

Sama kõhedust tekitav on kriitika paremalt. Omakasupüüdlik, ainult endast huvituv eliit on haaranud enda kätte parimad töökohad, pöörates selja rahva (või riigi) huvidele. Huvi- ja mõjurühmad löövad kogu süsteemi umbe. Ainult tugev juht suudab reegleid murda ja asjad kord seada. Erinevatel, ehkki seotud põhjustel umbusaldavad mõlemad pooled institutsioone ja rahvusvahelisi korraldusi ning nende taga seisvaid reegleid.

08.08.2020 11.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto