T, 30.05.2023

Diisli müük on hüppeliselt kasvanud

Janno Riispapp
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Eesti elanik reisib eelkõige kodumaal, aga suurim mõju on transpordiettevõtetel, kes on toonud oma tankimise tagasi Eestisse.
Eesti elanik reisib eelkõige kodumaal, aga suurim mõju on transpordiettevõtetel, kes on toonud oma tankimise tagasi Eestisse. Foto: Tairo Lutter

Diislikütuse jaemüük on aktsiisilangetuse ja naaberriikidest madalama hinna tõttu hüppeliselt kasvanud, kuid selle mõju eelarvele on vara hinnata.

Mais jõustunud langetusega on diisliaktsiis Eestis Leeduga samal tasemel, 37,2 senti liitri kohta, Lätis 41,4 senti. Juunis ja juulis on diisli tankimine kasvanud võrreldes mullusega vastavalt 8,4 ja 11,8 protsenti.

Alexela juhatuse liikme Alan Vahti sõnul on siin kaks põhjust: siseturism ehk Eesti elanik reisib eelkõige kodumaal, aga suurim mõju on transpordiettevõtetel, kes on toonud oma tankimise tagasi Eestisse. «Oleme seda ka oma klientide käitumisest näinud, kes on oma mahtusid välisriigis vähendanud ja vastukaaluks on müük Eestis suurenenud. Seega kõik peab paika,» ütles ta.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles