P, 29.01.2023

Jaanus Murakas: farmi juhid peavad juba ise lüpsma minema

Jaanus Murakas: farmi juhid peavad juba ise lüpsma minema
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 30
Jaanus Muraka sõnul on Eesti piimatööstuste tase Lääne omast 30 aastat maas. Kui E-Piima Paide tehas valmis saab, siis olukord muutub. 
Jaanus Muraka sõnul on Eesti piimatööstuste tase Lääne omast 30 aastat maas. Kui E-Piima Paide tehas valmis saab, siis olukord muutub. Foto: Raul Mee

Pika kogemusega tippjuht, piimandusühistu E-Piim juht Jaanus Murakas muretseb meie tööjõu kvaliteedi pärast. «Me oleme juba harjunud, et me ei saa restoranis head teenindust. Me anname andeks juuksurile, kui ta ei tee sellist soengut, nagu soovisime. Märgid, et meie teenuste ja toodete kvaliteet võib langeda, on selgelt õhus,» kurtis ta.

Kuku raadio saatele «Majandusruum» antud intervjuus rääkis Murakas veel ülikeerulisest ühinemisest lätlastega, sellest, kuidas kevadel tekkis turule uus juustusort cancellation cheese (tühistatud juust – toim) ning miks põllumeestel üks silm naerab, kuid teine nutab.

Rääkige, kuidas piimandussektoril läheb. Kas kriis on möödas?

Ei julge öelda, et kriis on möödas. Iga ettearvamatu olukord on teatud mõttes kriis. Piimandus sai aprillis-mais kõvasti raputada. Tarnekanalid horeca’sse (hotellid, restoranid ja kohvikud – toim) olid sisuliselt kinni. Müük langes umbes 20 protsenti.

Juunis-juulis hakkas olukord veidi stabiliseeruma, kuid talunikud müüvad piima endiselt alla omahinna. Ootame-vaatame, mis edasi saab. Traditsiooniliselt on september-oktoober olnud Euroopa piimatootjatele hea. Ostetakse palju võid ja piimapulbrit, sest jõulud on tulekul.

Märksõnad
Tagasi üles