Sisukord
Majandus
Tänane leht
12.08.2020
Eesti Helme: jutt huvide konfliktist on poliitiline malakas (1) Eesti lühiuudised Emapiimapiknikul jagati kogemusi Ilissoni võluvitsad: digipädevus ja tulevikuoskused (6) Hiidpalgaga haridusametnik näitas veenvalt klassi (41) Teatrimajad jätkavad publiku hajutamist (1) Majandus Majanduse lühiuudised Jaanus Murakas: farmi juhid peavad juba ise lüpsma minema (30) Pettusega vahele jäänud nõuavad ikka toetust Välismaa Plahvatus pühkis ametist Liibanoni valitsuse (1) Valgevenes jätkub valimiste järel protestilaine Saksa lapsi saadeti natside juhitud kuurortidesse Välismaa lühiuudised Briti valitsus nõuab migrantide tõkestamisel prantslaste abi (3) Slovakkia-Venemaa tüli jäljed viivad Berliini mõrvani Hispaania monarhia kõigutaja (12) Arvamus Juhtkiri: Hongkongi ja vaba maailma tulevik (4) Herman Kelomees: George Soros ja tema vaenlased (30) Andrei Kuzitškin: patriootide kool (8) Airi Hallik-Konnula: pakendikott igasse koju! (3) Tarmo Pikner: teised tulemised Kultuur Kultuuri lühiuudised Toomas Kümmel: kõik riigid on omamoodi mõttetud «Õitsva mere» salajased hoovused Saaremaa taluõuel Rumalate inimeste mõttetu surm Sport Spordi lühiuudised Itaalia korvpalliklubi ehitab võistkonda ümber Eesti talendi, et tõusta tagasi tippu Hooaega tagasihoidlikult alustanud Rasmus Mägi rahustab pöidlahoidjaid, lubades juba paari päeva pärast mehist ajakärbet Prokuratuuri süüdistus: Andrus Veerpalu lubas oma toas tegeleda veredopinguga (9) Intervjuu ⟩ Cédric Énard oma põhimõtetest, karistusmeetoditest ja suvisest frustratsioonist Tartu Koolijuhid valmistuvad eriolukorraliseks õppeaastaks VIDEO JA GALERII ⟩ Tallinn tuleb Tartule kolme kilomeetri jagu lähemale (1) Tartu lühiuudised Piirangud küll, aga mõned siiski võivad. Miks nii? Politsei tabab üha rohkem kiiruseületajaid (9) Septembris avab uksed erilise välimuse ja sisuga uus Elva spordihoone Tartuffist jääb jälg, mille teeb Ajuokse kunstnik Stina Hajusalt paigutatud toolide kõrval leidus ruumi lamamisekski Kuulsa tänavakunstniku paljastamine Krõõt Kiviste: autovabaduse puiestee oli aus tehing (1) Vambola Paavo: viirusepealinn Tartu kutsus ise kurja välja (28) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pettusega vahele jäänud nõuavad ikka toetust

2 min lugemist
PRIA toetuse väljapetmise kohtuprotsess 2018. aasta suvel.  FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Eestis kestab juba aastaid pentsik kohtuvaidlus, kus Kaavere Kaubandus nõuab PRIA-lt ligi kahe miljoni euro suurust toetussummat. Asja teeb huvitavaks see, et firma taga olevad mehed on seotud Eesti ajaloo suurima PRIA-pettusega.

Lugu ise on lihtne: 2012. aasta mais esitas Kaavere Kaubandus PRIA-le sigade ja veiste tapamaja rajamiseks vajaliku raha saamise taotluse. Taotletud summa oli 1,9 miljonit eurot. PRIA ütles ei. Seepeale mindi kohtusse.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tartu halduskohus otsustaski 2013. aasta märtsis, et PRIA peab taotluse uuesti üle vaatama. PRIA vaatas taotlust, aga ütles ikkagi ei. Kaavere mehed kaebasid edasi ning riigikohtu halduskolleegium tühistas 2017. aastal viimase otsuse ja käskis PRIA-l taotlusele veel kord pilk peale heita. PRIA tegigi seda, aga nüüd keelduti juba uuel põhjusel: rahastusperioodi meepott oli tühjaks saanud ja jagada polnud midagi, nii et Kaavere Kaubandusele öeldi jälle ei.

Firma ei jätnud aga jonni ning kaebas asja halduskohtusse nõudmisega, et kohus tühistaks PRIA eitava otsuse ning mõistaks neile välja hüvitise – 1,9 miljonit eurot. Teisisõnu, selle summa, mida PRIA keeldus neile andmast. Tartu halduskohus saatis Kaavere mehed pehmelt öeldes puu taha ja ütles, et kui PRIA-l on raha otsas, siis on see otsas ning kaebajale tekkinud kahju tasuks ei saa olla taotletud toetussumma.

11.08.2020 13.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto