P, 29.01.2023

VIDEO JA GALERII ⟩ Tallinn tuleb Tartule kolme kilomeetri jagu lähemale

Eili Arula
, ajakirjanik
Tallinn tuleb Tartule kolme kilomeetri jagu lähemale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Kose ja Võõbu vahele ehitatud uuel maanteelõigul paigaldati esmaspäeval märke ja piirdeid. Osa töid lõpetatakse veel siis, kui lõik on liikluseks avatud.
Kose ja Võõbu vahele ehitatud uuel maanteelõigul paigaldati esmaspäeval märke ja piirdeid. Osa töid lõpetatakse veel siis, kui lõik on liikluseks avatud. Foto: Mihkel Maripuu

Täna ja homme tuleb Tartust Tallinnasse saamiseks sõita maha veel 184 kilomeetrit, aga reedest teekond lüheneb pisut: 287,9-kilomeetrisel Tallinna–Tartu–Võru–Luhamaa maanteel avatakse pärast kolm aastat kestnud tööd Kose ja Võõbu vahel uus neljarajaline maanteelõik, mis on vanast teest lühem.

Uus lõik on 23 kilomeetrit pikk ning on kolm kilomeetrit otsem kui senine maantee. Reedel lõik küll avatakse liiklusele, kuid esialgu ei saa seal lubatud suurima kiirusega sõita. Tarvis on veel paigaldada mõned liiklusmärgid ja maha joonistada osa teekattemärgistust, selgitas maanteeameti Põhja teehoiu osakonna ehituse juhtivinsener Viktor Kisseljov.

Kui kõik tehtud, võib sel lõigul hea ilma ja heade teeoludega sõita kiirusega kuni 120 kilomeetrit tunnis. Kui kiirusepiirangutest kinni pidada, jõuab Tartust Tallinnasse senisest seitse minutit kiiremini.

Märksõnad
Tagasi üles