Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
13.08.2020
Eesti Maskiga või maskita? Eesti riik veel sundust ei sea (7) Eesti lühiuudised Ilves hakkab koroonapandeemiale otsima IT-lahendusi (1) Tallinn läheneb Tartule Sakkov: mittesõdimine on hullem kui sõdimine (9) Sarikelm saadeti kolmeks aastaks vangi Merisk ei hooli sisemaal pakutavast Majandus Põllumeestele valmistab muret šampanja meeletu ülejääk (21) Majanduse lühiuudised Eksporti kasvatas ka kütusemüük Saudi Araabiasse (1) Välismaa Biden valis kogenud lahingukaaslase (5) Välismaa lühiuudised President Lukašenka sõdib oma rahvaga (38) Valgevenelased trotsivad saatust (31) Arvamus Juhtkiri: maskivabadus ja maskivastutus (1) Aleksei Lotman: naftaajastu peab lõppema (5) Helir-Valdor Seeder: Eesti on Isamaa nägu (41) Peg Putt: puidu põletamine süvendab kliimamuutust (17) Juhan Madis Pukk: kuhu liigub majandus, kui müük seisab? (4) Kultuur Heal unel mitu nägu: Kris Lemsalu ja Kyp Malone‘i ühine maailmaloome Armastuseks on iga koht õige Sport Spordi lühiuudised Terviseamet sundis Eesti tippratturid isolatsiooni, koondis kaalub kodusest suurvõistlusest loobumist (2) Kriisa lendab vaatamata hooaja alguse edasilükkumisele homme Arizonasse: kõigepealt üritan sealse eluga kohaneda Terviseamet Lõuna-Eesti rallist: kui riskid on maandatud, võib üritus toimuda Veerandtund WRC-autos ehk Kuidas Eller kehastus kaardilugejaks Reis Automatka võimalikkusest Euroopas Maa Elu Silotegu sujub seni hästi Proovipäev: kas kontoritöötaja saaks lüpsiplatsil hakkama (1) Küsime spetsialistilt: mida kujutab endast amooniumnitraat Mitte keegi ei küsinudki toetust apla teeteo vastu võitlemiseks (1) Kutsekooli kohtadele käib tihe rebimine Lahemaad ei peagi ühe päevaga ära avastama Vähipüügil läheb söödana käiku seamaks ja kanakael Spagettkõrvits – kausitäis spagette kõva koore sees Võõrkakar vallutab peenramaa Tomatite värvumist saab kiirendada Ärajäänud suvepeod andsid kantrifestivalile oodatud artistid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kutsekooli kohtadele käib tihe rebimine

4 min lugemist
Luua Metsanduskooli ­direktor Haana Zuba-Reinsalu tõdeb, et kooli peahoones oli vaja käima lükata uue õpilaskodu ehitus, kuna senistest kohtadest enam ei piisa. FOTO: Kristina Traks

Kutsekoolides käib suvine vastuvõtt. Kõigi küsitletud koolide juhid kinnitasid, et õppida soovijaid on palju rohkem, kui koolid vastu suudaksid võtta. Nii on mõnel erialal arvestav konkurss. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ülekaalukalt kõige enam inimesi tahab Luua Metsanduskoolis õppida matkajuhiks – artikli kirjutamise ajal vastuvõtt veel käis, kuid juba praegu kandideerib 20 õppekohale 140 inimest. Et ihaldatud erialale õppima pääseda, tuleb läbida test ja kirjutada essee. Test võib sisaldada trikiga küsimusi, mis panevad pead murdma ja endas kõvasti kahtlema.

„Meie juures võib lõunalauas kohata näiteks pankureid, loodusfotograafe, lauljaid, juriste, politseinikke. Luuale õppima jõuavad nii meie enda vilistlased kui ka täiesti teise eluvaldkonna esindajad, kel on soov end uuel erialal proovile panna,” ütles Luua Metsanduskooli direktor Haana Zuba-­Reinsalu. „Valime oma õpilasi hoolikalt, et õppima jõuaksid need, kel on tõesti motivatsioon ning soovitud eriala osas sära silmis. Oleme sunnitud laiendama oma parklaid ja ehitame juurde ühiselamuid.”

Populaarsuselt järgmine on Luual arboristi ehk puuhooldaja eriala, kus konkurss on 2,58 (24 kohta, 62 soovijat). Üle kahe soovija ühele kohale on ka harvesterioperaatori põhikoolijärgsele õppele (kutsekeskhariduse õpe). Väga populaarne on maastikuehitaja sessioonõpe, kuhu soovib õppima asuda 55 inimest, kuid õppekohti on vaid 20.

12.08.2020 14.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto