Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
13.08.2020
Eesti Maskiga või maskita? Eesti riik veel sundust ei sea (7) Eesti lühiuudised Ilves hakkab koroonapandeemiale otsima IT-lahendusi (1) Tallinn läheneb Tartule Sakkov: mittesõdimine on hullem kui sõdimine (9) Sarikelm saadeti kolmeks aastaks vangi Merisk ei hooli sisemaal pakutavast Majandus Põllumeestele valmistab muret šampanja meeletu ülejääk (21) Majanduse lühiuudised Eksporti kasvatas ka kütusemüük Saudi Araabiasse (1) Välismaa Biden valis kogenud lahingukaaslase (5) Välismaa lühiuudised President Lukašenka sõdib oma rahvaga (38) Valgevenelased trotsivad saatust (31) Arvamus Juhtkiri: maskivabadus ja maskivastutus (1) Aleksei Lotman: naftaajastu peab lõppema (5) Helir-Valdor Seeder: Eesti on Isamaa nägu (41) Peg Putt: puidu põletamine süvendab kliimamuutust (17) Juhan Madis Pukk: kuhu liigub majandus, kui müük seisab? (4) Kultuur Heal unel mitu nägu: Kris Lemsalu ja Kyp Malone‘i ühine maailmaloome Armastuseks on iga koht õige Sport Spordi lühiuudised Terviseamet sundis Eesti tippratturid isolatsiooni, koondis kaalub kodusest suurvõistlusest loobumist (2) Kriisa lendab vaatamata hooaja alguse edasilükkumisele homme Arizonasse: kõigepealt üritan sealse eluga kohaneda Terviseamet Lõuna-Eesti rallist: kui riskid on maandatud, võib üritus toimuda Veerandtund WRC-autos ehk Kuidas Eller kehastus kaardilugejaks Reis Automatka võimalikkusest Euroopas Maa Elu Silotegu sujub seni hästi Proovipäev: kas kontoritöötaja saaks lüpsiplatsil hakkama (1) Küsime spetsialistilt: mida kujutab endast amooniumnitraat Mitte keegi ei küsinudki toetust apla teeteo vastu võitlemiseks (1) Kutsekooli kohtadele käib tihe rebimine Lahemaad ei peagi ühe päevaga ära avastama Vähipüügil läheb söödana käiku seamaks ja kanakael Spagettkõrvits – kausitäis spagette kõva koore sees Võõrkakar vallutab peenramaa Tomatite värvumist saab kiirendada Ärajäänud suvepeod andsid kantrifestivalile oodatud artistid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Silotegu sujub seni hästi

3 min lugemist
Rohusöödapõllud on andnud ­mullusega võrreldes poole rikkalikumat saaki. FOTO: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Siloteos on lõpetatud teine-kolmas niide ja kuigi rohusöödapõllud on andnud mullusega võrreldes poole rikkalikumat saaki, ei julge põllumehed veel loomade talvise ninaesise suhtes rahulikult hingata, kuni ka maisisilo sügisel tehtud saab.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pärnumaal tegutsev OÜ Halinga vajab ligi 40 miljonit kilo silo ja seda tehakse üle tuhandelt hektarilt. Tegevjuht Raul Peetson sõnas, et tänavu pole silotegu läinud päris nii, nagu tahaks. Lõpetatud on küll kolmas niide ja valmistutakse neljandaks, kuid lõplik sõna jääb sügisesele maisile. Et ettevõttel on maisi all 600 hektarit, peab maisisilo andma kaaluka toe rohusöödasilole. Praegu näitavad aga põllud loodetust kesisemat saaki. „Midagi oli maisis ja kevades sellist, mis ei sobinud kokku. Mõtlemise koht meile. Külvasime muidugi ka üsna vara, väga võimalik, et järgmine aasta peab oskama põllule minekuga veidi rohkem oodata, sest kõige nigelama välimusega on just varasemad maisipõllud,” arutles Peetson.

Samas väga murelik ta ka pole, sest rohusöödapõllud andsid silo hästi välja ja maisil on veel aega kasvada. „Oleme söödakogumisega veebruaris-märtsis, sest söödame praegu veel eelmise aasta siloga. Oleme saavutanud olukorra, kus eelmise aasta silo jagub sügiseni,” selgitas mees. Lõplik rahu saabub põllumehele hinge alles siis, kui ka maisisaak tonnidena hoidlas ja arvudena täpselt kirjas.

Nii on osaühingu põllumeestel praegu kõige kiirem aeg, sest Peetsoni sõnutsi on neil kõiki töid vaja teha ühekorraga: koristada teravilja ja põhku ning teha silo selle aasta rohumaa külvi esimesest niitest. „Kogu inimressurss on mängus, ise ka asendan, keda vaja. Arvan, et meie majandis pole masinat, millega ma ise pole tööd teinud. Meie ettevõtmises käib puhta riidega tööl ainult raamatupidaja. Teised kõik oleme tootmisinimesed,” lausus ta.

12.08.2020 14.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto