Sisukord
Eesti
Tänane leht
13.08.2020
Eesti Maskiga või maskita? Eesti riik veel sundust ei sea (7) Eesti lühiuudised Ilves hakkab koroonapandeemiale otsima IT-lahendusi (1) Tallinn läheneb Tartule Sakkov: mittesõdimine on hullem kui sõdimine (9) Sarikelm saadeti kolmeks aastaks vangi Merisk ei hooli sisemaal pakutavast Majandus Põllumeestele valmistab muret šampanja meeletu ülejääk (21) Majanduse lühiuudised Eksporti kasvatas ka kütusemüük Saudi Araabiasse (1) Välismaa Biden valis kogenud lahingukaaslase (5) Välismaa lühiuudised President Lukašenka sõdib oma rahvaga (38) Valgevenelased trotsivad saatust (31) Arvamus Juhtkiri: maskivabadus ja maskivastutus (1) Aleksei Lotman: naftaajastu peab lõppema (5) Helir-Valdor Seeder: Eesti on Isamaa nägu (41) Peg Putt: puidu põletamine süvendab kliimamuutust (17) Juhan Madis Pukk: kuhu liigub majandus, kui müük seisab? (4) Kultuur Heal unel mitu nägu: Kris Lemsalu ja Kyp Malone‘i ühine maailmaloome Armastuseks on iga koht õige Sport Spordi lühiuudised Terviseamet sundis Eesti tippratturid isolatsiooni, koondis kaalub kodusest suurvõistlusest loobumist (2) Kriisa lendab vaatamata hooaja alguse edasilükkumisele homme Arizonasse: kõigepealt üritan sealse eluga kohaneda Terviseamet Lõuna-Eesti rallist: kui riskid on maandatud, võib üritus toimuda Veerandtund WRC-autos ehk Kuidas Eller kehastus kaardilugejaks Reis Automatka võimalikkusest Euroopas Maa Elu Silotegu sujub seni hästi Proovipäev: kas kontoritöötaja saaks lüpsiplatsil hakkama (1) Küsime spetsialistilt: mida kujutab endast amooniumnitraat Mitte keegi ei küsinudki toetust apla teeteo vastu võitlemiseks (1) Kutsekooli kohtadele käib tihe rebimine Lahemaad ei peagi ühe päevaga ära avastama Vähipüügil läheb söödana käiku seamaks ja kanakael Spagettkõrvits – kausitäis spagette kõva koore sees Võõrkakar vallutab peenramaa Tomatite värvumist saab kiirendada Ärajäänud suvepeod andsid kantrifestivalile oodatud artistid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sakkov: mittesõdimine on hullem kui sõdimine

3 min lugemist
  • Sven Sakkovit rõõmustab liitlasvägede aktiivsus Eestis ja NATO populaarsus.
  • Ameeriklaste geopoliitiline tähelepanu suundub kommunistliku Hiina ohjamisele.
  • Sakkovit innustab, et riiki teenides saab teha midagi, mis suurem kui sa ise.
Kui riik sind kutsub, tuleb vastata jaatavalt, leiab 25 aastat riigiteenistuses olnud Sven Sakkov. FOTO: Remo Tõnismäe

Eesti õppetund on see, et tuleb ilmtingimata sõjaliselt vastu seista ükskõik kui ülekaalukale vastasele. Seetõttu oleme NATOs, sõnas kaitseuuringute keskuse direktor ja meie tulevane suursaadik Soomes Sven Sakkov Postimehe otsesaates.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Millised globaalsed protsessid määravad meie julgeolekut?

Eeskätt see, et ameeriklaste geopoliitiline tähelepanu suundub itta, kommunistliku Hiina ohjamisele. Kui USA nihkub Euroopast Aasiasse, tähendab see Eestile suurt ohtu. Euroopa ise ei ole võimeline Venemaad sõjaliselt taltsutama.

Euroopa valitsused ei anna kaitsele piisavalt raha. Isegi siis, kui näiteks homsest hakkaksid kõik NATO ühenduse Euroopa liikmed panustama sõjalisse eelarvesse kaks protsenti SKTst, nagu kokku lepitud, läheks 20 aastat, et Venemaaga pariteet saavutada. Ja sedagi tavarelvastuses, mitte tuumaheidutuselt. Seepärast peame USAga häid suhteid hoidma.

Masendun üha rohkem, lugedes John Boltoni raamatut Trumpi presidentuuri kohta. Trump on korduvalt soovinud NATOst välja astuda, aga seni on suudetud seda soovi summutada.

Olete meie järgmine suursaadik Soomes. Harri Tiido lahkus sellelt kohalt enne tähtaega, protestiks praeguse valitsuse poliitika vastu. Kas teid see ei häiri, mõtlen valitsuse poliitikat?

Mina olen avalikus teenistuses alates aastast 1995, mil läksin Lennart Meri juurde Kadriorgu. Seejärel 18 aastat kaitseministeeriumis, viis NATO küberkaitsekeskuses ja viimased kolm kaitseuuringute keskuses. Minu arvates on see suur privileeg ja võimalus vastata jaatavalt, kui su riik sind kutsub.

Saad teha midagi, mis on suurem kui sa ise. See on minu motivatsioon.

12.08.2020 14.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto