Sisukord
Kultuur
Tänane leht
13.08.2020
Eesti Maskiga või maskita? Eesti riik veel sundust ei sea (7) Eesti lühiuudised Ilves hakkab koroonapandeemiale otsima IT-lahendusi (1) Tallinn läheneb Tartule Sakkov: mittesõdimine on hullem kui sõdimine (9) Sarikelm saadeti kolmeks aastaks vangi Merisk ei hooli sisemaal pakutavast Majandus Põllumeestele valmistab muret šampanja meeletu ülejääk (21) Majanduse lühiuudised Eksporti kasvatas ka kütusemüük Saudi Araabiasse (1) Välismaa Biden valis kogenud lahingukaaslase (5) Välismaa lühiuudised President Lukašenka sõdib oma rahvaga (38) Valgevenelased trotsivad saatust (31) Arvamus Juhtkiri: maskivabadus ja maskivastutus (1) Aleksei Lotman: naftaajastu peab lõppema (5) Helir-Valdor Seeder: Eesti on Isamaa nägu (41) Peg Putt: puidu põletamine süvendab kliimamuutust (17) Juhan Madis Pukk: kuhu liigub majandus, kui müük seisab? (4) Kultuur Heal unel mitu nägu: Kris Lemsalu ja Kyp Malone‘i ühine maailmaloome Armastuseks on iga koht õige Sport Spordi lühiuudised Terviseamet sundis Eesti tippratturid isolatsiooni, koondis kaalub kodusest suurvõistlusest loobumist (2) Kriisa lendab vaatamata hooaja alguse edasilükkumisele homme Arizonasse: kõigepealt üritan sealse eluga kohaneda Terviseamet Lõuna-Eesti rallist: kui riskid on maandatud, võib üritus toimuda Veerandtund WRC-autos ehk Kuidas Eller kehastus kaardilugejaks Reis Automatka võimalikkusest Euroopas Maa Elu Silotegu sujub seni hästi Proovipäev: kas kontoritöötaja saaks lüpsiplatsil hakkama (1) Küsime spetsialistilt: mida kujutab endast amooniumnitraat Mitte keegi ei küsinudki toetust apla teeteo vastu võitlemiseks (1) Kutsekooli kohtadele käib tihe rebimine Lahemaad ei peagi ühe päevaga ära avastama Vähipüügil läheb söödana käiku seamaks ja kanakael Spagettkõrvits – kausitäis spagette kõva koore sees Võõrkakar vallutab peenramaa Tomatite värvumist saab kiirendada Ärajäänud suvepeod andsid kantrifestivalile oodatud artistid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Heal unel mitu nägu: Kris Lemsalu ja Kyp Malone‘i ühine maailmaloome

4 min lugemist
  • Mütoloogiline ja huligaanne näitus
  • Esivanemate uni...
  • Maskid, arhetüübid ja väeloomad
  • Armastuslaul ja müsteerium
Kris Lemsalu ja Kyp Malone’i ühisnäitus «Love Song Sing Along (Once Again With Feeling!)». Näitusevaade. FOTO: Stanislav Stepaško

Maailm ei ole kunagi valmis; see on alati pidevas saamises, muutuv ning vahepealne. Iseendast suurem ja enesevälistest elementidest sõltuv. See on ilus paradoks, mida ei olegi tegelikult võimalik igapäevase, argise keele abil lahendada. Hea kunst aga võimaldab seda väga selgelt tunnetada.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Üks näide sedasorti kunstist on praegu Kai keskuses lahti olev Kris Lemsalu ja Kyp Malone’i ühisnäitus «Love Song Sing Along (Once Again With Feeling!)». See on jätk abielupaari eelmisele loomingulisele ühistööle, mis avati selle aasta veebruaris, Berliinis.

Peab ütlema, et Kai keskuses hakkab kahe kunstniku väljapanek isegi paremini tööle, kuna siin on Lemsalu ja Malone’i teostel rohkem ruumi hingata. Näitust valitsevad üleminekud, teisenemised ja transformatsioonid: eri müüdid moodustavad uusi kooslusi ning igasugune identiteet sulab nagu jäätis palaval suvepäeval. See on erakordselt mõnus. Siin toimub palju lõbusat – omal moel tuleb ilmsiks kõigi kujundite ja metafooride lustakas loomus. Näitus on korraga mütoloogiline ja huligaanne; krüptiline ning samas ka elujaatav.

Iga müüt on alati püha ja mänguline, kusjuures üks ei välista teist. Pigem on vastuolud ja ootamatud seosed sellele just kasulikud. Võib ka öelda, et müütiline mõtlemine teeb kõik ülejäänu võimalikuks.

12.08.2020 14.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto