Sisukord
Arvamus
Tänane leht
13.08.2020
Eesti Maskiga või maskita? Eesti riik veel sundust ei sea (7) Eesti lühiuudised Ilves hakkab koroonapandeemiale otsima IT-lahendusi (1) Tallinn läheneb Tartule Sakkov: mittesõdimine on hullem kui sõdimine (9) Sarikelm saadeti kolmeks aastaks vangi Merisk ei hooli sisemaal pakutavast Majandus Põllumeestele valmistab muret šampanja meeletu ülejääk (21) Majanduse lühiuudised Eksporti kasvatas ka kütusemüük Saudi Araabiasse (1) Välismaa Biden valis kogenud lahingukaaslase (5) Välismaa lühiuudised President Lukašenka sõdib oma rahvaga (38) Valgevenelased trotsivad saatust (31) Arvamus Juhtkiri: maskivabadus ja maskivastutus (1) Aleksei Lotman: naftaajastu peab lõppema (5) Helir-Valdor Seeder: Eesti on Isamaa nägu (41) Peg Putt: puidu põletamine süvendab kliimamuutust (17) Juhan Madis Pukk: kuhu liigub majandus, kui müük seisab? (4) Kultuur Heal unel mitu nägu: Kris Lemsalu ja Kyp Malone‘i ühine maailmaloome Armastuseks on iga koht õige Sport Spordi lühiuudised Terviseamet sundis Eesti tippratturid isolatsiooni, koondis kaalub kodusest suurvõistlusest loobumist (2) Kriisa lendab vaatamata hooaja alguse edasilükkumisele homme Arizonasse: kõigepealt üritan sealse eluga kohaneda Terviseamet Lõuna-Eesti rallist: kui riskid on maandatud, võib üritus toimuda Veerandtund WRC-autos ehk Kuidas Eller kehastus kaardilugejaks Reis Automatka võimalikkusest Euroopas Maa Elu Silotegu sujub seni hästi Proovipäev: kas kontoritöötaja saaks lüpsiplatsil hakkama (1) Küsime spetsialistilt: mida kujutab endast amooniumnitraat Mitte keegi ei küsinudki toetust apla teeteo vastu võitlemiseks (1) Kutsekooli kohtadele käib tihe rebimine Lahemaad ei peagi ühe päevaga ära avastama Vähipüügil läheb söödana käiku seamaks ja kanakael Spagettkõrvits – kausitäis spagette kõva koore sees Võõrkakar vallutab peenramaa Tomatite värvumist saab kiirendada Ärajäänud suvepeod andsid kantrifestivalile oodatud artistid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peg Putt: puidu põletamine süvendab kliimamuutust

3 min lugemist
  • Puidu põletamisel eraldub palju süsihappegaasi
  • Eesti kavatseb metsabiomassi kasutamist suurendada
  • Vanadest metsadest allesolev osa vajab kaitset
Peg Putt FOTO: Erakogu

Bioenergia on Eesti ja kogu ülejäänud Euroopa levinuim ja arvatavasti ka vanim nn taastuvenergiaallikas. Seoses bioenergia kasutuse kasvuga on see ühtlasi kujunenud üheks kõige problemaatilisemaks taastuv­energiaallikaks. Suuremahuline puidu põletamine põhjustab saasteainete ja süsinikuheidete õhku paiskumist, ent lisaks suurendab raiesurvet meie metsadele, kirjutab Environmental Paper Networki metsa ja kliima töögrupi koordinaator Peg Putt. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pärast Euroopa Liidu ühise taastuvenergiapoliitika vastuvõtmist on biomassi ning sealhulgas puidu põletamine Euroopas kahekordistunud, tuues nõnda kaasa rohkesti ettenägematuid tagajärgi. Esialgne nägemus oli põletada üksnes kasutuskõlbmatut puidujääki, kultiveerida ebaolulisi ja ebaproduktiivseid maa-alasid ning vältida lisasurvet metsadele. Kindlasti ei soovitud kasutada puitu­ energiaallikana ning eksportida seda teistesse riikidesse üksnes põletamiseks. Paraku just nõnda on aga juhtunud.

12.08.2020 14.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto