Sisukord
Arvamus
Tänane leht
13.08.2020
Eesti Maskiga või maskita? Eesti riik veel sundust ei sea (7) Eesti lühiuudised Ilves hakkab koroonapandeemiale otsima IT-lahendusi (1) Tallinn läheneb Tartule Sakkov: mittesõdimine on hullem kui sõdimine (9) Sarikelm saadeti kolmeks aastaks vangi Merisk ei hooli sisemaal pakutavast Majandus Põllumeestele valmistab muret šampanja meeletu ülejääk (21) Majanduse lühiuudised Eksporti kasvatas ka kütusemüük Saudi Araabiasse (1) Välismaa Biden valis kogenud lahingukaaslase (5) Välismaa lühiuudised President Lukašenka sõdib oma rahvaga (38) Valgevenelased trotsivad saatust (31) Arvamus Juhtkiri: maskivabadus ja maskivastutus (1) Aleksei Lotman: naftaajastu peab lõppema (5) Helir-Valdor Seeder: Eesti on Isamaa nägu (41) Peg Putt: puidu põletamine süvendab kliimamuutust (17) Juhan Madis Pukk: kuhu liigub majandus, kui müük seisab? (4) Kultuur Heal unel mitu nägu: Kris Lemsalu ja Kyp Malone‘i ühine maailmaloome Armastuseks on iga koht õige Sport Spordi lühiuudised Terviseamet sundis Eesti tippratturid isolatsiooni, koondis kaalub kodusest suurvõistlusest loobumist (2) Kriisa lendab vaatamata hooaja alguse edasilükkumisele homme Arizonasse: kõigepealt üritan sealse eluga kohaneda Terviseamet Lõuna-Eesti rallist: kui riskid on maandatud, võib üritus toimuda Veerandtund WRC-autos ehk Kuidas Eller kehastus kaardilugejaks Reis Automatka võimalikkusest Euroopas Maa Elu Silotegu sujub seni hästi Proovipäev: kas kontoritöötaja saaks lüpsiplatsil hakkama (1) Küsime spetsialistilt: mida kujutab endast amooniumnitraat Mitte keegi ei küsinudki toetust apla teeteo vastu võitlemiseks (1) Kutsekooli kohtadele käib tihe rebimine Lahemaad ei peagi ühe päevaga ära avastama Vähipüügil läheb söödana käiku seamaks ja kanakael Spagettkõrvits – kausitäis spagette kõva koore sees Võõrkakar vallutab peenramaa Tomatite värvumist saab kiirendada Ärajäänud suvepeod andsid kantrifestivalile oodatud artistid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juhan Madis Pukk: kuhu liigub majandus, kui müük seisab?

3 min lugemist
  • Kriisiga kaasneva seisaku mõjusid saame tunda alles talvel
  • Ettevõtted peavad rohkem infot jagama võimalikest kliendihuvidest
  • Keeruline olukord sunnib otsima alternatiivseid suhtlusviise
Juhan Madis Pukk FOTO: Erakogu

Seoses viiruse levikutempo kiirenemisega karmistatakse taas reisipiiranguid, mis tähendab, et peagi saab täis terve aasta, mille jooksul pole saanud plaanipärast müüki teha, kirjutab IT-ettevõtte Flowit Estonia juhatuse liige Juhan Madis Pukk. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti majandus sõltub väliskaubandusest, mis tähendab, et iga ekspordist teenitud euro on meile väga tähtis ja selle nimel tuleb vaeva näha. IT-sektoris, aga ka paljudes teistes valdkondades, peatus uute ekspordisuhete loomine ja müük teistesse riikidesse kevadel seoses reisipiirangutega. Seni pole sektoris tööpuudust kurdetud, sest kiirendatud korras vajasid paljud teenused digiteerimist, aga milline saab olema IT-sektori ja kogu Eesti majanduse tulevik olukorras, kus müük seisab?

Kui turismis on äri tegemine piirangute tõttu endiselt keeruline, siis paljude teiste valdkondade ettevõtete müügimahud on taastunud kriisieelsele tasemele ning puhkusel viibivad eestlased naudivad taas täiel rinnal suve ja tarbimist. IT-sektori jaoks avas kevadine kriis esialgu ka uusi võimalusi, sest lühikese aja jooksul digiteeriti paljud igapäevaeluks vajalikud teenused – telemeditsiin, digitaalne kool, distantsilt töötamine, online-koosolekud, -kontserdid ja -üritused on vaid lühike näidete loetelu. Näilise edu taustal on IT-projektide müük eksporditurgudel pool aastat sisuliselt seisnud. Klassikud on öelnud, et inimesed ostavad inimestelt, aga kui meie lennujaamad ja Tallinna hotellid on tühjad, siis kuidas me seda tühimikku täidame, kellele me müüme? Selle seisaku tulemusi saame näha alles talvel ja tuleval aastal.

12.08.2020 14.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto