Sisukord
Arvamus
Tänane leht
13.08.2020
Eesti Maskiga või maskita? Eesti riik veel sundust ei sea (7) Eesti lühiuudised Ilves hakkab koroonapandeemiale otsima IT-lahendusi (1) Tallinn läheneb Tartule Sakkov: mittesõdimine on hullem kui sõdimine (9) Sarikelm saadeti kolmeks aastaks vangi Merisk ei hooli sisemaal pakutavast Majandus Põllumeestele valmistab muret šampanja meeletu ülejääk (21) Majanduse lühiuudised Eksporti kasvatas ka kütusemüük Saudi Araabiasse (1) Välismaa Biden valis kogenud lahingukaaslase (5) Välismaa lühiuudised President Lukašenka sõdib oma rahvaga (38) Valgevenelased trotsivad saatust (31) Arvamus Juhtkiri: maskivabadus ja maskivastutus (1) Aleksei Lotman: naftaajastu peab lõppema (5) Helir-Valdor Seeder: Eesti on Isamaa nägu (41) Peg Putt: puidu põletamine süvendab kliimamuutust (17) Juhan Madis Pukk: kuhu liigub majandus, kui müük seisab? (4) Kultuur Heal unel mitu nägu: Kris Lemsalu ja Kyp Malone‘i ühine maailmaloome Armastuseks on iga koht õige Sport Spordi lühiuudised Terviseamet sundis Eesti tippratturid isolatsiooni, koondis kaalub kodusest suurvõistlusest loobumist (2) Kriisa lendab vaatamata hooaja alguse edasilükkumisele homme Arizonasse: kõigepealt üritan sealse eluga kohaneda Terviseamet Lõuna-Eesti rallist: kui riskid on maandatud, võib üritus toimuda Veerandtund WRC-autos ehk Kuidas Eller kehastus kaardilugejaks Reis Automatka võimalikkusest Euroopas Maa Elu Silotegu sujub seni hästi Proovipäev: kas kontoritöötaja saaks lüpsiplatsil hakkama (1) Küsime spetsialistilt: mida kujutab endast amooniumnitraat Mitte keegi ei küsinudki toetust apla teeteo vastu võitlemiseks (1) Kutsekooli kohtadele käib tihe rebimine Lahemaad ei peagi ühe päevaga ära avastama Vähipüügil läheb söödana käiku seamaks ja kanakael Spagettkõrvits – kausitäis spagette kõva koore sees Võõrkakar vallutab peenramaa Tomatite värvumist saab kiirendada Ärajäänud suvepeod andsid kantrifestivalile oodatud artistid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aleksei Lotman: naftaajastu peab lõppema

2 min lugemist
  • Naftareostused ei kao meie planeedilt veel niipea
  • Tehnoloogia areng on õhureostust vähendanud, aga kadunud see pole
  • Põlevkiviaeg tuleks enne naftaaega ära lõpetada
Aleksei Lotman. FOTO: Madis Sinivee

Kui eelmise kuu lõpul suur kaubalaev Mauritiuse saare lähistel korallrifile sõitis ja sealt enam edasi ega tagasi ei pääsenud, evakueeriti meeskond, kuid teatati reostusohu puudumisest. Ei läinud kaua aega, kui endiselt karil olevast laevast hakkas naftat lekkima ja nüüdseks on välja kuulutatud eriolukord.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Leke ähvardab korallriffi koos kõigi selle elanikega, keda on asjaga kursis olevate keskkonnakaitsjate hinnangul tuhandeid liike. See iiveldama ajav déjà-vu-tunne uudist lugedes – kui mitu korda veel pean ma sellest oma elu jooksul kirjutama? Praegune katastroof on küll loodetavasti väiksem kui kümnenditagune BP korraldatu Mehhiko lahes, aga siiski hull ja lubamatu. Ja arvestades inimlikku hooletust ja looduse paigutist ettearvamatust, jäävad need korduma seni, kuni naftat puuritakse ja tarvitatakse.

12.08.2020 14.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto