R, 27.05.2022

President Lukašenka sõdib oma rahvaga

Aimar Altosaar
, toimetaja
President Lukašenka sõdib oma rahvaga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 38
Sel nädalal Minskis surma saanud meeleavaldaja hukkumispaika lilli toonud valgevenelased põrkusid julgeolekujõududega. 
Sel nädalal Minskis surma saanud meeleavaldaja hukkumispaika lilli toonud valgevenelased põrkusid julgeolekujõududega. Foto: AP/Scanpix

Valgevenet valitsenud režiimil pole enam nägu, sest kes tahaks 26 aastat ainuvalitsenud Lukašenkat näha pärast seda, kui ta on terroristina püüdnud murda presidendivalimised tõenäoliselt võitnud Svjatlana Tsihhanovskajat. Julge naine, kes astus vangistatud abikaasa asemel ise valimisvõitlusse, pälvis selle eest rahva usalduse. Kuna diktaator oli teised presidendikandidaadid kõrvaldanud, liitus kogu protest režiimi vastu üllatuslikult ühe kandidaadi taha.

Pole mõtet Lukašenkat rumalaks pidada ning küllap saab ta aru, milline läbikukkumine teda nende valimistega tegelikult tabas. Veerand sajandit võimulolekut täielikult ilma demokraatliku kontrolli ja vajaduseta oma tegevusest kellelegi aru anda on rikkunud tema võime rahva meeleolusid tajuda. Lausautoritaarne riigijuhtimine, piirangute, keeldude ja käskudega ülereguleeritud riik, mis meeldis varem sovhoosi-kolhoosirahvale, ei tundu uue põlvkonna noortele enam ahvatlev. Keskealised ja vanemadki kinnitavad, et batka’st on kõigil juba kõrini.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Reis
Maa Elu
Tagasi üles