Sisukord
Reis
Tänane leht
13.08.2020
Eesti Maskiga või maskita? Eesti riik veel sundust ei sea (7) Eesti lühiuudised Ilves hakkab koroonapandeemiale otsima IT-lahendusi (1) Tallinn läheneb Tartule Sakkov: mittesõdimine on hullem kui sõdimine (9) Sarikelm saadeti kolmeks aastaks vangi Merisk ei hooli sisemaal pakutavast Majandus Põllumeestele valmistab muret šampanja meeletu ülejääk (21) Majanduse lühiuudised Eksporti kasvatas ka kütusemüük Saudi Araabiasse (1) Välismaa Biden valis kogenud lahingukaaslase (5) Välismaa lühiuudised President Lukašenka sõdib oma rahvaga (38) Valgevenelased trotsivad saatust (31) Arvamus Juhtkiri: maskivabadus ja maskivastutus (1) Aleksei Lotman: naftaajastu peab lõppema (5) Helir-Valdor Seeder: Eesti on Isamaa nägu (41) Peg Putt: puidu põletamine süvendab kliimamuutust (17) Juhan Madis Pukk: kuhu liigub majandus, kui müük seisab? (4) Kultuur Heal unel mitu nägu: Kris Lemsalu ja Kyp Malone‘i ühine maailmaloome Armastuseks on iga koht õige Sport Spordi lühiuudised Terviseamet sundis Eesti tippratturid isolatsiooni, koondis kaalub kodusest suurvõistlusest loobumist (2) Kriisa lendab vaatamata hooaja alguse edasilükkumisele homme Arizonasse: kõigepealt üritan sealse eluga kohaneda Terviseamet Lõuna-Eesti rallist: kui riskid on maandatud, võib üritus toimuda Veerandtund WRC-autos ehk Kuidas Eller kehastus kaardilugejaks Reis Automatka võimalikkusest Euroopas Maa Elu Silotegu sujub seni hästi Proovipäev: kas kontoritöötaja saaks lüpsiplatsil hakkama (1) Küsime spetsialistilt: mida kujutab endast amooniumnitraat Mitte keegi ei küsinudki toetust apla teeteo vastu võitlemiseks (1) Kutsekooli kohtadele käib tihe rebimine Lahemaad ei peagi ühe päevaga ära avastama Vähipüügil läheb söödana käiku seamaks ja kanakael Spagettkõrvits – kausitäis spagette kõva koore sees Võõrkakar vallutab peenramaa Tomatite värvumist saab kiirendada Ärajäänud suvepeod andsid kantrifestivalile oodatud artistid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Automatka võimalikkusest Euroopas

4 min lugemist
Vahemere rand Caleta de Velezis oli soojal juuliõhtul absoluutselt inimtühi. Turiste pole, hispaanlaste endi puhkused on peamiselt augustis.  FOTO: MART RAUDSAAR

Ehkki koroonaviirus on teinud reisimise keeruliseks, naasin äsja pikalt autoreisilt Euroopasse, mis oli ühtaegu nii puhkuse- ja tööreis kui ka palverännak – aidates mõtestada elu muutunud olukorras.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuna mu perekond tegeleb Hispaanias väikeettevõtlusega, milleks on kodumajutus ja oliivikasvatus, oli selge, et kriisi leevenedes tuleb sinna nui neljaks esimesel võimalusel jõuda. Koroona tõi kaasa ühe häda teise järel. Kolmeks kuuks tuli majutus sulgeda ja personal pärast kõige karmimate liikumispiirangute lõppu riigist välja saada. Seda oludes, kus rahvusvahelisi lennuliine oli veel vähe ning kohapealsete uute inimeste leidmine kaugjuhtimise teel ülimalt keeruline. Eestist inimeste Hispaaniasse toimetamine oli aga suisa võimatu, sest Hispaania piirid olid suletud juuni lõpuni. Lisaks suutis kohalik kodupank Banco Sabadell kriisi ajal nässu keerata minu ­e-panga, samuti jätkus neil jultumust nõuda kontorisse tulekut, mistõttu olin kaotanud nii ülevaate raha liikumisest kui ka maksevõimekuse partneritele ja teenuste osutajatele.

Algusest peale oli selge, et sõita tuleb mööda maad. Lennuliine ei saanud usaldada, sest piletid olid väga kallid. Soovisin tuua Eestisse oma oliiviõli (põllumajandusel läheb Hispaanias ühena vähestest majandussektoritest väga hästi). Olen käinud Hispaanias autoga varemgi, selles pole midagi iseäralikku, kuid seekord tuli sõiduks varasematega võrreldes valmistuda pisut teisiti.

12.08.2020 14.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto