Sisukord
Majandus
Tänane leht
14.08.2020
Eesti Lehar Küti edasilükatud otsus sündis raskelt (3) Eesti lühiuudised Valgevenes vahistati Eesti kodanik Kurikamehest mõrvar sooritas vanglas enesetapu Pärnus hakkab robot lammutama eluohtlikku 70meetrist korstent Pettuse ohver: nad olid väga hästi ette valmistunud (2) Majandus Riigi Kinnisvara AS: riik saab ehitajatelt juba 10 protsenti allahindlust! (2) Nordeconi juht: me ei pääse siit kriisist lihtsalt! (2) Majanduse lühiuudised Välismaa AJA PEEGEL ⟩ Maski kandmise käsk pani sajandi eest relva haarama Näo katmise nõue põrkub inimeste vabaduseihaga (6) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: raha jagamisel sotid selgeks (4) Kommentaar ⟩ Marica Lillemets: postiljoni oodates (11) Tõnu Talvi: Eesti looduskaitse 110 (1) Toomas Alatalu: suurest poliitikast (11) Kai Klandorf: milline on õige vabaühendus? Andrus Karnau: vanameeste mäss (39) Kultuur Mingo Rajandi: uus plaat küsib ja otsib vastuseid Suve auk. Halli värvi saladus K-drama – purjutamise saatel kulgev tee õnneni Sport Eesti jalgpalli meistritiitel annab konkurentide ees meeletu edu Kuidas sportlased saavad sportida? Tartu Eesti hiphopifestivali korraldajad kraadivad peolisi (3) Rannar Raba: autoosaduse puiesteelt Emajõe äärde Eestis seninägemata teetöö edeneb silmanähtavalt Koolijuhid ootavad ministeeriumi korraldusi Tartu lühiuudised Karlova elanikke häirivad kihutavad pedaalinahaalid (5) Endine pokkerimängija jäi süüdi küberkuritegudes Miks sa siin oled? Töötan, vastab ehitusinsener Gerttu Kupp objektil küsijale Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nordeconi juht: me ei pääse siit kriisist lihtsalt!

5 min lugemist
Ehitusfirma Nordecon juht Gerd Müller. FOTO: Raul Mee

Nordeconi juht Gerd Müller rääkis Kuku raadio «Majandusruumi» saates, et ehitussektoris võib kriisi näha alles 2022. aastal, kuid hinnasurve hakkab peatöövõtjate kasumit sööma juba praegu. Kärbetest pole pääsenud ka ehituskontsern.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui me püüame viimaste majandusnäitajate pealt midagi positiivset näha, aga ei õnnestu, siis teie kvartalitulemused on ju positiivsed: müügitulu kasvab, kasum kasvab – mis toimub?

Ma arvan, et see pigem reflekteerib minevikku. Ehitusse tulebki tulem viitega ja praegu ehitatakse asju, mis on kokku lepitud enne kriisi algust. Nii et kui ma ettepoole vaatan, siis ma jagan teie pessimismi. Ma arvan, et me ei pääse siit kuidagi lihtsalt või lihtsamalt kui teised Euroopa riigid või kogu maailm.

Aga kui vaadata korra tahapoole, siis Nordecon just sai ennast ju käima?

Eelmine aasta oli meil väga edukas, sest sõlmisime suuremahulisi lepinguid. See on projektipõhine, sa ei saa täpselt planeerida, et nüüd tuleb niiviisi. Meil on selja taga töökas periood, nii et need tulemused kajastavad selle vilju, mitte hetkeolukorda.

13.08.2020 15.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto