Sisukord
Majandus
Tänane leht
14.08.2020
Eesti Lehar Küti edasilükatud otsus sündis raskelt (3) Eesti lühiuudised Valgevenes vahistati Eesti kodanik Kurikamehest mõrvar sooritas vanglas enesetapu Pärnus hakkab robot lammutama eluohtlikku 70meetrist korstent Pettuse ohver: nad olid väga hästi ette valmistunud (2) Majandus Riigi Kinnisvara AS: riik saab ehitajatelt juba 10 protsenti allahindlust! (2) Nordeconi juht: me ei pääse siit kriisist lihtsalt! (2) Majanduse lühiuudised Välismaa AJA PEEGEL ⟩ Maski kandmise käsk pani sajandi eest relva haarama Näo katmise nõue põrkub inimeste vabaduseihaga (6) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: raha jagamisel sotid selgeks (4) Kommentaar ⟩ Marica Lillemets: postiljoni oodates (11) Tõnu Talvi: Eesti looduskaitse 110 (1) Toomas Alatalu: suurest poliitikast (11) Kai Klandorf: milline on õige vabaühendus? Andrus Karnau: vanameeste mäss (39) Kultuur Mingo Rajandi: uus plaat küsib ja otsib vastuseid Suve auk. Halli värvi saladus K-drama – purjutamise saatel kulgev tee õnneni Sport Eesti jalgpalli meistritiitel annab konkurentide ees meeletu edu Kuidas sportlased saavad sportida? Tartu Eesti hiphopifestivali korraldajad kraadivad peolisi (3) Rannar Raba: autoosaduse puiesteelt Emajõe äärde Eestis seninägemata teetöö edeneb silmanähtavalt Koolijuhid ootavad ministeeriumi korraldusi Tartu lühiuudised Karlova elanikke häirivad kihutavad pedaalinahaalid (5) Endine pokkerimängija jäi süüdi küberkuritegudes Miks sa siin oled? Töötan, vastab ehitusinsener Gerttu Kupp objektil küsijale Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riigi Kinnisvara AS: riik saab ehitajatelt juba 10 protsenti allahindlust!

2 min lugemist
RKASi kinnisvaraarenduse direktor ­Mihkel Mäger.  FOTO: Mihkel Maripuu

Riigi Kinnisvara ASi kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger kinnitas, et hinnalangus ehituses on nendeni juba jõudnud. Riik peaks soodsaid aegu ära kasutama ning ehitusprojekte algatama.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mäger nentis, et kui töö turul otsa saab, siis tulevad peatöövõtjad pakkumistega, milles nad ise aina rohkem riske võtavad. «Samas ei ole seni kuulda olnud, et alltöövõtjad hinnalangusega kaasa tuleksid,» ütles Mäger. Kui Eesti ehitusturg näeb laias laastus välja nii, et kolme miljardi eurosest kogumahust moodustab kaks miljardit hoonete ehitus ja ühe miljardi rajatised, siis sellest kahemiljardilisest potist on omakorda 400 miljonit riigi tellimused. Sealjuures investeerib RKAS igal aastal suurusjärgus 45–50 miljonit eurot.

«Kui me maikuus ettevõtetega rääkisime, siis öeldi, et hoonete poolelt on ühe miljardi jagu tellimusi külmutatud. Nüüd on suvi vahel olnud, pigem on olukord paremaks muutunud, sest arendajate kindlustustunne on suurenenud,» ütles Mäger. Ta usub, et praegu on riigil õige hinnalangust ära kasutada. «Selline kontratsükliline eelarveplaneerimine oleks riigile minu arvamuse järgi hea. Siin on kaks plussi: esiteks saab riik seeläbi ehitussektorile tööd anda ja valdkonda sel moel aidata. Teisalt on see riigile parim aeg investeeringute tegemiseks,» rääkis Mäger. RKAS ootab, et kui septembris läheb hooga käima uue riigieelarve arutelu, võetakse ka midagi neist ideedest käiku.

13.08.2020 15.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto