Näo katmise nõue põrkub inimeste vabaduseihaga

Rumeenia pealinnas Bukarestis koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud meetmete vastu protestinud hüüdsid loosungeid «Vabadus» ja «Ei maskidele».  FOTO: DANIEL MIHAILESCU/AFP/Scanpix

Mitmel pool maailmas on näomaski kandmisest saanud avalikus kohas viibimise eeldus, ent see pole toonud kaasa üksnes ebamugavust, vaid ka vihaseid proteste ja haaramist relva järele.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pikad koolipäevad kuumalaine ajal maski varjus on uus reaalsus miljonitele Saksamaa õpilastele, kes peavad ebamugavusega harjuma lootuses, et seeläbi saab alanud kooliaastal jätkuda kevadel katkenud kontaktõpe.

Nordrhein-Westfaleni liidumaal kolmapäeval koolidesse naasnud kaks ja pool miljonit õpilast ja nende õpetajad peavad maski kandma nii tundides, koridoris kui ka kooliõues viibides. Harjumatu nõude teeb eriti raskeks mitmel pool 30 kraadini ulatuv õhutemperatuur.

«See on tüütu,» ütles Deutsche Wellele Bonnis õppiv 15-aastane Christopher Niiaddysai. «Ma ei saa korralikult hingata. See teeb õppimise raskeks, mul on keeruline keskenduda.»

13.08.2020 15.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto