Hans-Christian Hausenberg: imelaps, kellelt oodatakase imemeheks sirgumist

Hans-Christian Hausenberg nädal tagasi Eesti meistrivõistlustel treenerist vanaema Karin Hausenbergiga nukke löömas. Tulemuseks võimas 7.91. FOTO: Madis Veltman / Postimees

Lapsena TV 10 Olümpiastarti sarjas ja mujalgi paljajalu võisteldes (tihti rekordtulemustega võites) ohtralt tähelepanu tõmmanud Hans-Christian Hausenberg tuli 2015. aastal noorte MMil kümnevõistluses pronksile ja püstitas U18 vanuse seitsmevõistluse maailmarekordi. Tituleeriti imelapseks. Täna tõmbab 21-aastane noormees tähelepanu heade tulemustega kaugushüppes ning hoiab kergejõustikuringkonda ja meediat ootusärevuses – millal ometi suudab ta meeste vahenditega kümnevõistluse lõpetada?

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Ajalugu kordus: ilusat võistlust teinud Hausenberg sai teivashüppes nulli!»

«Järjekordne null rikkus Hausenbergi ilusa mitmevõistluse»

«KURB STABIILSUS: äsja teivashüppes Eesti meistriks kroonitud Hausenberg sai Soomes samal alal nulli»

Pealkirjad meediast. Hausenberg on nulle saanud erinevatel aladel – kettaheites, teivashüppes, kaugushüppes, tõkkejooksus. Nii pole ta tihti oma kirstunaelani ehk 1500 või seitsmevõistluses 1000 meetri jooksuni jõudnudki.

Hausenbergi üksikalade rekordeid kokku liites koguks ta kümnevõistluses 8110 punkti. Seejuures on tema 1500 m rekord vaid 5.22,24 ja praegune ametlik kümnevõistluse rekord 6568 punkti.

Ka oma trumpalal kaugushüppes on Hausenberg teinekord tulemuse kirja saamisega hädas olnud. Nii teenis teenis ta vaid 16-aastaselt Õhtulehe kergejõustiku hooaega kokku võtvas loos tiitli aasta nullimees, sest ei suutnud noorte olümpial kaugushüppe finaalvõistlusel tulemust kirja saada.

14.08.2020 17.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto