Sisukord
Tartu
Tänane leht
29.10.2020
Neljarealisi maanteid ja Rail Balticut välisabita korraga valmis ei ehita (21) Eesti Peeter Raudsepp: EASi tükeldamist ei tule (4) Rapla hooldekeskuse 32 asukal tuvastati koroonaviirus ERRi uus maja on füüsikaseaduste, mitte ideoloogia küsimus (5) Eesti lühiuudised Poola abordiseaduse vastased kogunesid Vabaduse väljakule Raskelt haige Allan Kiil pääses kohtupidamisest (2) Aasta koolitaja on hooliv innustaja Krister Kivi USAs ⟩ Viis päeva valimisteni: külmavärinad ja süljepiisad Las Vegases Majandus Ärikinnisvara haldamises revolutsioon juba käib Majanduse lühiuudised Keskpank hoiab padruneid detsembriks Välismaa Poolakad jätkavad võitlust abordiseaduse karmistamise vastu (1) KOHALIK VAADE ⟩ Sloveenia kihutab koroonakiirteel Bergamo saatuse poole (1) Euroopa valmistub elule taas pidurit tõmbama (4) Arvamus Peep Lillemägi: Reformierakond viis aastat hiljem (3) Tiit Riismaa: Donald Trumpi fenomen Siret Kotka, Indrek Saar, Anti Poolamets, Taavi Rõivas, Kaido Höövelson, Üllar Saaremäe: toetame Arvo Pärdi muusikamaja (2) Andres Põder: armastab, ei armasta, vihkab… (2) Nikolai Degtjarenko: olen uhke oma kuuluvuse üle (9) JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: Eesti konstaabel pole veel Malis Edward Lucas: ülikoolid on akadeemilise vabaduse vahetanud Hiina raha vastu (3) Fookus JULGEOLEK ⟩ Lõhenenud Malis pole loota kiiret lahendust JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: Eesti konstaabel pole veel Malis Kultuur Meditsiin on ainult masohhistidele? Eesti näitlejaga verine ja lumine vene muinasjutt (4) Sport Spordi lühiuudised Eesti korvpallurid Rumeenia infosulus: võistlusformaat ja ajakava pole endiselt selged Pommservi puhul unusta õpitu ning lihtsalt reageeri Soome laskesuusakoondise eestlased ei tea, kas neid neeti maapõhja või kiideti taevani Kohtunikud peegeldavad jalgpallurite taset Maa Elu Eestlaste vanad traktorid künnavad põldu Aafrikas Saja-aastasele taimekasvatus­instituudile panid õla alla edumeelsed põllumehed Tootmishoone kütmisel tuleb arvestada energiasäästu Maale kolinud noor pere valis taas linnaelu: linnas on vähem sebimist Arutlus: maale kolimine tuleb hästi läbi mõelda (1) Katus kestab kauem, kui seda korralikult hooldada Eesti paikneb tuulte ristteedel – mida see kaasa toob? Käes on aeg korjata ravivaid juurikaid Lehtede riisumata jätmine võib aeda ohustada Ebaküdooniast valmivad pikantsed hoidised Kärbes rikkus veinitalu astelpajusaagi Tartu Suur auto lõhkus uue kõrguspiirde ja tekitas suure ummiku (1) Hannes Astok: koondume kultuurikeskuse stardijoonele (2) Stepan Karja: sügisene kella nihutamine on hea, kevadine veel parem (1) Kiri: tulge ometi mõistusele! (2) Tartu lühiuudised Rahvusvahelise haardega Leedu autovargad said karistuse Tartus Nordecon kavandab Aruküla teele üle kahekümne kortermaja Psühhoteek kolis keldrist Barlova peale korterisse Ekseldes tunnetuse avastamata rajal Fotograafist sirgus graafik Tartu kultuuri lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartus õppiv valgevene üliõpilane: need valimised on õigustühised, ainuüksi opositsiooniliidri tasalülitamisest piisab

4 min lugemist
Ihar Suvorau arvab, et tuleb olla julge. Just praegu on õigeim aeg Aljaksandr Lukašenkat ja tema valitsemisstiili kritiseerida, sest muidu ei parane olukord Valgevenes kunagi. FOTO: Laila Kaasik

«Selle nädala alguses leidis Kaarsilla juures aset sündmus, millega avaldati solidaarsust Valgevene protestides osalevatele inimestele. Vastava üleskutse koostas sotsiaalmeedias Tartu kohalik valgevene kogukond, mis koosneb peamiselt tudengitest.

Kolmandat aastat Tartus elav ning bioinseneeriat ja robootikat õppiv Ihar Suvorau on üks nende hulgast. Facebookis loodud ürituse tutvustuses kutsus ta üles austama valgevenelasi, kes ei karda vastu astuda tänavale paigutatud sõjaväele ja kaitsta oma õigusi: õigust valida presidenti, õigust tulevikule, õigust rahulikule meeleavaldusele. Noormees täheldas, et üha rohkem tema kaasmaalasi kritiseerib avalikult kaheldaval viisil presidendiks tagasi valitud Aljaksandr Lukašenkat. Suvorau leidis, et just nüüd on õige aeg tegutseda – valgevenelasi toetada ning koguda raha repressioonide tõttu kannatanute peredele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ihar Suvorau, kui suur on Tartus valgevene kogukond? Mida te nüüd koos ette võtate?

Meid on ligi kümme inimest, aga muidugi on Tartus valgevenelasi palju rohkem. Mõningaid inimesi ma tundsin varem Tartu ülikoolist. Valgevene valimiste ajal nädal tagasi avastasin, et ka Tallinnas on minu rahvuskaaslasi, tutvusin nendega ja oleme nüüd omavahel ühenduses. Valmistame praegu ette petitsiooni, mille põhisisu on see, et Valgevenes aset leidnud viimased valimised tuleb kuulutada ebaseaduslikuks ning peaks moodustama uue vahevalitsuse. Palume ka lõpetada vägivald ja kodanike piinamine.

28.10.2020 29.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto