Sisukord
Tartu
Tänane leht
28.09.2020
Pretsedenditu praktika õigusloomes Eesti Võru linna kahe suurema kooli direktorid nakatusid koroonaviirusega Röövellik õppelaen ⟩ Riik küsib õppuritelt endiselt krooniaja intressi (1) Eesti lühiuudised Eesti suurim puitmaja läheb oksjonile (2) Isamaa uus rakuke valis juhatuse Ossipenko pääses Repinski abiga taas pumba juurde Majandus Vana kooli ettevõtjatel on Kunda tsemenditehasega salaplaan Majanduse lühiuudised ELi riigid hüvitavad ravimifirmale koroonavaktsiini võimalike kõrvalmõjude kulu Peugeot ja Fiat püüavad veenda ELi konkurentsiametnikke Välismaa Eestlased jäid maailma karmimate koroonapiirangute lõksu Mägi-Karabahhis puhkesid lahingud Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri ⟩ Jälle see tuumajaam (3) Toomas Kask: vihakõne – kas Eesti seadustest ei piisa? Hallar Meybaum: Ida-Virumaa rohepööre Tiit Terik: jõuka pealinna vajadused Joel Kukemelk: kui pensionist enam ei piisa… Kai Rimmel: roheline tuli riiklikule investeerimispangale! Liis Lipre-Järma: iga toetusavaldus loeb Olev Remsu: antiigist pärit euroopalikud väärtused peavad jääma (1) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Taneli Kylätasku: koroonaviirus tõi meid T-ristmikule HARIDUS JA TEADUS ⟩ Tiiu Kuurme: apokalüpsise vältimisest HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: laste ette valmistamine tuleviku puudumiseks (1) Kultuur Veiko Õunpuul on tänavakakleja karisma Krimiromaani kvaliteedinäitajaks on lugejale antud valevihjete veenvus «Viimased» arvustus ⟩ Armastus keskööpäikese viimaste kiirte all Sport Kanepi tõestas taas oma väärtust, Kontaveiti tabas õnnetu saatus Venemaal raskustesse sattunud Jüri Vipsi tulevik on lahtine Bottas võitis kokkumänguhõngulise Venemaa GP Kalev/Cramo alustas Ühisliiga hooaega «ilusa kaotusega» Eva-Lotta Kiibus sai Saksamaal esimese suure võidu Spordi lühiuudised Tartu Asfalditehaste hais ajas elanikud öökima ja kassid oksendama (2) Ain Raal ja Daisy Volmer: keegi pole veel tänanud apteekreid. Aeg on püstitada ausammas Vambola Paavo: Tartu liikluse umbsõlmed ootavad kiiret lahtiharutamist Põneva ajalooga majas tuli põranda alt välja revolver Eesti suurim puitmaja läheb oksjonile (1) Tartu lühiuudised Pool EMO parklast läheb lastehaigla ehituse tõttu tänasest kinni Välistudengid maadlevad reisipiirangute ja e-õppega Elleri muusikakool saab naabriks kaks väikest kortermaja Tammeka naiskonna kapten astus jalgpallikarjääris suure sammu edasi Sulgpallur Kati-Kreet Marran aitas Prantsusmaa klubi võidule Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartus õppiv valgevene üliõpilane: need valimised on õigustühised, ainuüksi opositsiooniliidri tasalülitamisest piisab

4 min lugemist
Ihar Suvorau arvab, et tuleb olla julge. Just praegu on õigeim aeg Aljaksandr Lukašenkat ja tema valitsemisstiili kritiseerida, sest muidu ei parane olukord Valgevenes kunagi. FOTO: Laila Kaasik

«Selle nädala alguses leidis Kaarsilla juures aset sündmus, millega avaldati solidaarsust Valgevene protestides osalevatele inimestele. Vastava üleskutse koostas sotsiaalmeedias Tartu kohalik valgevene kogukond, mis koosneb peamiselt tudengitest.

Kolmandat aastat Tartus elav ning bioinseneeriat ja robootikat õppiv Ihar Suvorau on üks nende hulgast. Facebookis loodud ürituse tutvustuses kutsus ta üles austama valgevenelasi, kes ei karda vastu astuda tänavale paigutatud sõjaväele ja kaitsta oma õigusi: õigust valida presidenti, õigust tulevikule, õigust rahulikule meeleavaldusele. Noormees täheldas, et üha rohkem tema kaasmaalasi kritiseerib avalikult kaheldaval viisil presidendiks tagasi valitud Aljaksandr Lukašenkat. Suvorau leidis, et just nüüd on õige aeg tegutseda – valgevenelasi toetada ning koguda raha repressioonide tõttu kannatanute peredele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ihar Suvorau, kui suur on Tartus valgevene kogukond? Mida te nüüd koos ette võtate?

Meid on ligi kümme inimest, aga muidugi on Tartus valgevenelasi palju rohkem. Mõningaid inimesi ma tundsin varem Tartu ülikoolist. Valgevene valimiste ajal nädal tagasi avastasin, et ka Tallinnas on minu rahvuskaaslasi, tutvusin nendega ja oleme nüüd omavahel ühenduses. Valmistame praegu ette petitsiooni, mille põhisisu on see, et Valgevenes aset leidnud viimased valimised tuleb kuulutada ebaseaduslikuks ning peaks moodustama uue vahevalitsuse. Palume ka lõpetada vägivald ja kodanike piinamine.

26.09.2020 28.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto