Sisukord
Eesti
Tänane leht
19.08.2020
Eesti Eesti lühiuudised Kooliperedel on õppeaasta eel palju vastuseta küsimusi (3) Eesti ei tunnusta Valgevene presidendivalimiste tulemusi Protest jõudis saatkonna vastasseinale (1) Nokk kinni, saba lahti: valitsus plaanib avada värskelt suletud lennuliinid (4) Merepõhjast leiti salapärane laevavrakk Plehku saanud õhulaev rihib WRC-etappi Majandus Majanduse lühiuudised Ehitusfirmad loodavad riigi tellimuste jätkumisele 5G uks avanes ka Levikomile Äritüli sõi logistika­firma käibesse augu Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Bulgaaria ühineb jõmluse vastu (2) Välismaa lühiuudised Vene sotsioloog: Putinile tuleb kasuks, et Lukašenka on nõrk ja hirmunud (23) Arvamus Juhtkiri: talv on tulekul (2) Peatoimetaja Mart Raudsaar: tõel olgu põhi all (8) Sulev Uus: uitmõtteid ajakirjandusest (15) Andres Herkel: kuhu kuulub Isamaa? (13) Eerik Sven Puudist: elurikkusest laiemalt (3) Erkki Bahovski: Valgevene dilemma (13) Kultuur Mida tähendaks teatritele poole täitumuse piirangu püsima jäämine? Sümboolne kaevamine mineviku kihtides: Bita Razavi remondib korterit Sport Spordi lühiuudised Milano Inter murdis jõuga Euroopa liiga finaali Norrast lahkunud Igonen: väikesed detailid otsustavad, kelle treener väravasse usaldab Valitsusjuht: Läti loobub Lukašenka jätkamise korral jäähoki MMi ühisest korraldamisest Kangerti tippvorm võis jääda aega, kus seda polnud vaja (1) Tartu Sadamaraudtee kohale ei tohi ehitada automagistraali (4) Linlased tegid hulga märkusi uute autotänavate vastu (1) Tartu lühiuudised Kõik pole testitelki leidnud Ravila ristmikud ootavad oma aega Esimene näitus napilt enne kuutkümmend kuut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kooliperedel on õppeaasta eel palju vastuseta küsimusi

5 min lugemist
  • Kas lapsevanemad peavad koduõppeks vaimu valmis panema? 
«Klassiruumide pidev tuulutamine. Talvekuudel on see ehk natuke keerulisem, aga me siiski proovime lähtuda sellest, et saaksime klassiruume tuulutada nii palju kui vaja,» ütles õpetaja Martin Tamm, mis on uus tavalises koolis. FOTO: Madis Veltman FOTO: Madis Veltman

Eile teatas valitsus, et koolides kaob ruumide kuni 50-protsendilise täitumuse piirang. Täna jagab haridus- ja teadusministeerium (HTM) pressikonverentsil soovitusi, kuidas peaksid koolid käituma, kui koroonaviiruse levik laieneb taas. Koolidel üle Eesti on ministeeriumile rohkelt küsimusi, palju küsimusi on ka lapsevanematel ja omavalitsustel – mida teha, kui tekib uus puhang?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sigrid Teinmann on kolme lapse ema, kes saadab algaval õppeaastal kooli kaks last: üks alustab seitsmendas klassis ja teine läheb esimesse klassi. Kolmas laps naudib lapse­põlve lasteaias. «Milline on plaan, kui puhang algaval kooliaastal jälle võimust võtab?» on Teinmanni küsimus ministeeriumile.

Tema sõnul oli kevadel veidi lihtsam, kuna tema lapsel ei olnud suuri lõputöid. «Eelmine kord jäi kooliaasta lõppu ja nõksutasid vaevaliselt selle koduõppe koos lapsega ära,» meenutas ta kevadet.

Lapsevanemana on tema suurim hirm see, et koolid lähevad uuesti kinni ning lapsed tagasi kodu­kooli. «Ministeeriumil tekib plaan, et paneme koolid kinni ning vanemad võtku ja õpetagu esimese ja seitsmenda klassi last, aga lapsed ei saa pikalt koduõppel olla,» selgitas Teinmann.

18.08.2020 21.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto