E, 27.03.2023

Nokk kinni, saba lahti: valitsus plaanib avada värskelt suletud lennuliinid

Elo Mõttus-Leppik
Nokk kinni, saba lahti: valitsus plaanib avada värskelt suletud lennuliinid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Õige pea võib üle 25 kerkida nakkuskordaja kõigis või suuremas osas meie kesksetest suurtest transiidilennujaamadest ja sellist liikumise seiskumist ei saa me endale lubada, leidsid Urmas Reinsalu ja Taavi Aas.
Õige pea võib üle 25 kerkida nakkuskordaja kõigis või suuremas osas meie kesksetest suurtest transiidilennujaamadest ja sellist liikumise seiskumist ei saa me endale lubada, leidsid Urmas Reinsalu ja Taavi Aas. Foto: Remo Tõnismäe

Valitsus kavatseb kaaluda 27. augustil värskelt nende enda määrusega suletud lennuliinide taas lubamist. Välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) ja majandus- ja kommunikatsiooniminister Taavi Aas (Keskerakond) tõdesid Postimehe otsestuudios, et kui piirangut ei muudeta, võime jõuda olukorda, kus Eestist pole enam praktiliselt võimalik välja lennata.

Eelmisel nädalal suleti valitsuse määruse alusel otseliinid Tallinnast nii Küprosele, Pariisi kui ka Kopenhaagenisse. Kas on mõistlik valitsuse tasandil keelata ära kõik otselennud Tallinnast sihtkohtadesse, kus on nakatumisnäitaja üle 25 inimese 100 000 elaniku kohta?

Taavi Aas: Me arutasime seda ja otsustasime, et see piirang jääb jõusse. Ma arvan, et siin tuleb aru saada sellest, mis on Eesti jaoks praegu kõige tähtsam. Kõige tähtsam on see, et me ei langeks nende riikide hulka, kelle suhtes hakkavad teised riigid kehtestama piiranguid. Eelkõige kindlasti meie lähiriigid, sest vaba liikumine Eesti ja Soome vahel on Eesti majandusele ülioluline, see on ka turismisektori õlekõrs, millest kinni võtta.

Urmas Reinsalu: Kui see piirang kehtestati, oli see kindlasti väga ratsionaalne. Kui me jätkame praeguses olukorras mehaaniliselt senise loogikaga, ehkki viirus on samm-sammult tõusuteel, siis võivad üle 25 kerkida kõik või suurem osa meie kesksetest suurtest transiidilennujaamadest. Sellisel juhul ähvardab meid väga olulise rahvusvahelise transiidiliikumise pidurdumine. Ükskõik milline on viiruse ulatus, teatud inimeste liikumiskanalid peavad säilima.

Märksõnad
Tagasi üles