Sisukord
Arvamus
Tänane leht
21.08.2020
Eesti Reportaaž ⟩ Minski piirivalvurid valvasid ajakirjanikke nagu vange (2) Eesti lühiuudised Uus kooliaasta algab nagu tavaliselt Vöödik viis võõrtöölised haiglasse (3) Eesti tähistas iseseisvuse taastamist pidulikult, rahvalikult ja ülevalt Välismaa Missiooniplaanides annab tooni Mali Välismaa lühiuudised Mürgiteed joonud Navalnõi võitleb elu eest (1) Merkeliga kohtunud aktivistid nõudsid Euroopalt tegusid (2) Ülerahvastatud Euroopas proovitakse ohjad loodusele usaldada Californias lõõmavad sajad kontrolli alt väljunud maastikupõlengud Arvamus Juhtkiri: vabaduse ajaaken Aimar Altosaar: isekuse ületamisest (7) Tunne Kelam: MRP lahendamata küsimused (7) Mart Laatsit: millele suunata innovatsiooni fookus? (3) Aet Annist: okupantide mõttelaad metsapoliitikas (21) Kultuur Helen Sildna: head festivalid jõuavad publikuni ka sel aastal Suve auk. Kundera – kas vaese mehe Proust? Sport Galerii ⟩ Kodusel MK-etapil head kohta sihtiv Marko Kilp treenib nüüd Anatoli Šmiguni käe all Analüüs ⟩ Iganenud klišee, janu ja apsud — mis pärssis Florat Meistrite liigas? Tartu GALERII JA VIDEO ⟩ Üle viie kuu taas aplausid, esietendub «Õhtu Leháriga» Valguskaabli lähedus ei taga veel maapiirkonnas head internetti Milline Tartu mure leiab lahenduse? Rally Estonia võistluste juht Silver Kütt oma kalendris praegu puhkepäevi ei loe Enriko Talvistu: autod on tulnud Tartusse selleks, et jääda (1) Merike Lumi: niitmisest ja Jänese matkarajast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aimar Altosaar: isekuse ületamisest

2 min lugemist
Postimehe toimetaja Aimar Altosaar. FOTO: Eero Vabamägi

Suured asjad sünnivad siis, kui inimesed suudavad maha suruda oma isekuse ning omavahel kokku leppida. Isekad eestlasedki said 1918.–1919. aastal kokku sajatuhandelise rahvaväe, millega võideti Vabadussõda, samuti suutsid nad 1991. aasta augustis omavahel kokku leppida, et riik taastatakse, mitte ei alustata nullist.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Oma isekuse suudavad eestlased kõrvale jätta ka laulupidude ajal ja lepivad sellega, et ühendkooride ees seisab üks dirigent, ning tantsupeol liiguvad tantsijad kokkulepitud mustri järgi, mitte igaüks ei ürita soolot teha. Kahjuks ülejäänud aja on eestlastel aga väga raske leida ühist meelt ning energiat viljakaks koostööks.

Isegi riiklikel tähtpäevadel, mis võiksid hoida rahvast ühel lainel ning kus riigijuhid saaksid näidata argipäeva erimeelsuste ületamist, ei suuda poliitikud oma isekust alla suruda – ühele ei meeldi üks tähtpäev, teisele teine, või kui tähtpäev meeldibki, siis ei meeldi ametis olev president või peaminister. Eestlaste psühholoogiline sättumus loota oma eluvõitlustes eelkõige iseendale ning näha kõiki teisi heal juhul konkurentide või halvemal juhul vaenlastena on ilmselt pärit sajandite jooksul kogetud alamrahva seisusest. Meie kallilt kätte võidetud oma riik on olnud pool oma eksisteerimise ajast okupeeritud, mis omakorda teeb haiget ja külvab umbusku.

19.08.2020 22.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto