Mürgiteed joonud Navalnõi võitleb elu eest (1)

Berit Nuka
, toimetaja
Copy
Moskva elanik vaatab arvutiekraanilt sotsiaalmeediasse postitatud videot, millelt on näha, kuidas Kremli kriitik Aleksei Navalnõi veeretati eile Omskis kiirabiautosse.  FOTO: Sergei Chirikov / Epa / Scanpix
Moskva elanik vaatab arvutiekraanilt sotsiaalmeediasse postitatud videot, millelt on näha, kuidas Kremli kriitik Aleksei Navalnõi veeretati eile Omskis kiirabiautosse. FOTO: Sergei Chirikov / Epa / Scanpix Foto: Sergei Chirikov/EPA/Scanpix

Venemaa opositsiooniliider ja Kremli terav kriitik Aleksei Navalnõi viibis eile õhtul endiselt Omski haigla intensiivraviosakonnas koomas ning hingamis­aparaadi all, kuna tema liitlaste väitel püüti meest tee sisse pandud seni teadmata ainega mürgitada.

«Me kahtlustame, et Alekseid mürgitati millegagi, mis oli segatud tema teesse. See oli ainus asi, mida ta kogu hommiku jooksul jõi,» kirjutas ­Navalnõi pressiesindaja Kira Jarmõš sotsiaalmeedias, kui poliitik oli haiglasse toimetatud. «Arstid ütlesid, et toksiin imendus kuuma vedelikuga kiiremini.»

44-aastane poliitik oli teel Tomskist Moskvasse, kui tal hakkas lennukis halb, mis­järel tegi õhusõiduk hädamaandumise Omskis, kus Navalnõi ­viidi otse maandumisrajalt kiirabiga haiglasse, vahendas uudisteagentuur AP.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles