P, 24.09.2023

Kersti Kaljulaid võib pürgida OECD juhiks

Facebook
Comments 1
President Kersti Kaljulaid ei kavatse ennetähtaegselt presidendi kohalt ära tulla.
 
President Kersti Kaljulaid ei kavatse ennetähtaegselt presidendi kohalt ära tulla.  Foto: Madis Veltman / Postimees

Eesti president Kersti Kaljulaid (pildil) võib kandideerida 2021. aasta suvel vabanevale Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) ehk niinimetatud maailma rikaste riikide klubi peasekretäri ametikohale, samas ei tähenda see, et president plaaniks enne ametiaja lõppu riigipea ametist lahkuda, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Kaljulaidi ametiaeg presidendina lõpeb tuleval sügisel. ERRiga vestelnud allikad ütlesid, et Kaljulaidi OECD peasekretäri kohale saamise võimaluste hindamiseks tehakse praegu taustatööd. Tema šansse võib suurendada asjaolu, et mitu suurriiki on mänginud end rahvusvahelisel areenil üksteise vastu ja see suurendab väikeriigist tuleva kompromisskandidaadi võimalusi.

ERRile teadaolevalt on ka peaminister Jüri Ratas rääkinud mitme riigijuhiga, et saada toetust Kaljulaidi kandidatuurile.

Presidendi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe ütles reedel ERRile, et president Kaljulaid on andnud nõusoleku, et tema kandidatuuri sobivuse üle võib arutada. «Plaaniks on seda veel palju nimetada, sest Kersti Kaljulaid on president tuleva aasta oktoobrini ja keskendub sellele tööle, nagu ta on teinud seda viimased neli aastat. Aga tõsi on, et rahvusvaheliste organisatsioonide juhte otsitakse ja president Kaljulaid on andnud nõusoleku, et tema kandidatuuri sobivuse üle võib arutada,» sõnas Linnamäe.

Kandideerimine avatakse 1. septembril kaheks kuuks.

2006. aasta juunist ehk viimased 14 aastat OECD peasekretärina töötanud Mehhiko endine rahandusminister Angel Gurría teatas 10. juulil, et ei kandideeri enam organisatsiooni juhiks.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles