Sisukord
Arvamus
Tänane leht
22.08.2020
Eesti Balti kett elab edasi solidaarsusketis (73) Eesti lühiuudised Luik: Tsihhanovskaja on Valgevenes tegelik võitja (1) Näib, et Ratas summutas teisegi püssirohu­tünni (2) Kersti Kaljulaid võib pürgida OECD juhiks (1) Majandus Kas sa tead, kuhu sa pensioniraha paned? Ei tea ikka küll! (5) USA börsid taastuvad, kuid ebaühtlaselt Välismaa ANALÜÜS ⟩ Miks Venemaa ei tungi Valgevenesse (22) Julia Navalnaja võitleb mehe Saksamaale toimetamise eest USA mõttekodalane: Vene väed võivad tungida Leetu (3) Arvamus Juhtkiri: nutikalt viirusele vastu (3) Marti Aavik: kartulist medal esisõimajale? (36) Rahvuse sünd Valgevenes: kasvavad nagu võrsed läbi asfaldi (3) Ammu tuttav käekiri (9) Sädeinimene Sveta (40) Repsi viivitus võtab uneaja (1) Kultuur Voolavad kivid figuuril – erootiline moemaagia Sport Spordi lühiuudised Eesti noored suusatajad tõstsid kodusel MK-etapil pead Lõuna-Eesti ralli: punkte ei jagata, aga ootusärevus on suur KOLUMN ⟩ Jaanus Kriisk: suur sport autoritaarsete režiimide teenistuses Pärnakad võivad euroloosi järel kergendatult hingata, saarlastel tuleb aga nuputama hakata Tähti Alver: viha ei tunne ja viriseda ei meeldi (2) Merendus Naissaare sadam ei istu enam pommi otsas (1) Arter Katri Raik: Igal poliitikul tekivad «seljakotid» (23) Eestlannad sattusid Ameerikas katastroofi keskmesse Esta Tatrik: Püha Agatha rätik (8) Mis on 300 kilomeetri hind? (4) Elu nagu reggae-muusika Tunnustatud akadeemik ründab maagilist piiri Köögiviljakirju suvelõpugrill: baklaźaan ja chimichurri Kontoriroti lõunanuudel Vene paaditööstus järgib Soome eeskuju: säästlik vabaajapaat Victory V 570 Open (2) Voolavad kivid figuuril – erootiline moemaagia Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sädeinimene Sveta

1 min lugemist
Noore kultuuritegelase kõne pidas Kadriorus presidendi vastuvõtul Sveta Grigorjeva. FOTO: Foto: Raul Mee

Kes Svetlana Grigorjevat tunnevad, ütlevad, et see oli vaid aja küsimus, millal ta oma ühiskonnatundlikkuse ja julge ütlemisega üle riigi tuntuks saab. Etenduskunstniku ja poeedina, Lasnamäe kogukonna ühe eestvedajana ja lihtsalt aktiivse inimesena, kellel on alati oma arvamus välja öelda, tunti teda laialt ka varem.

Nüüd on meie kõigi, ka Eesti Vabariigi valitsuse kohustus edasi mõtelda, kuidas saaksime Grigorjeva sõnumit iseendale tõlgendada. Algatuseks võiksime olla tänulikud, et niivõrd paljudele eesti ja vene noortele läheb meie ühiskond väga korda.

Presidendi roosiaia vastuvõtt läks korda tänu noore kunstiinimese ja aktivisti julgusele anda avameelne hinnang valitsuse tegevusele ja ühiskonna seisundile. Sotsiaalmeediat vähe kasutava Grigorjeva kõne tekst on aga ööpäevaga väga laialt levinud Facebookis ja mujalgi.

Seotud lood
21.08.2020 24.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto