Sisukord
Arvamus
Tänane leht
22.08.2020
Eesti Balti kett elab edasi solidaarsusketis (73) Eesti lühiuudised Luik: Tsihhanovskaja on Valgevenes tegelik võitja (1) Näib, et Ratas summutas teisegi püssirohu­tünni (2) Kersti Kaljulaid võib pürgida OECD juhiks (1) Majandus Kas sa tead, kuhu sa pensioniraha paned? Ei tea ikka küll! (5) USA börsid taastuvad, kuid ebaühtlaselt Välismaa ANALÜÜS ⟩ Miks Venemaa ei tungi Valgevenesse (22) Julia Navalnaja võitleb mehe Saksamaale toimetamise eest USA mõttekodalane: Vene väed võivad tungida Leetu (3) Arvamus Juhtkiri: nutikalt viirusele vastu (3) Marti Aavik: kartulist medal esisõimajale? (36) Rahvuse sünd Valgevenes: kasvavad nagu võrsed läbi asfaldi (3) Ammu tuttav käekiri (9) Sädeinimene Sveta (40) Repsi viivitus võtab uneaja (1) Kultuur Voolavad kivid figuuril – erootiline moemaagia Sport Spordi lühiuudised Eesti noored suusatajad tõstsid kodusel MK-etapil pead Lõuna-Eesti ralli: punkte ei jagata, aga ootusärevus on suur KOLUMN ⟩ Jaanus Kriisk: suur sport autoritaarsete režiimide teenistuses Pärnakad võivad euroloosi järel kergendatult hingata, saarlastel tuleb aga nuputama hakata Tähti Alver: viha ei tunne ja viriseda ei meeldi (2) Merendus Naissaare sadam ei istu enam pommi otsas (1) Arter Katri Raik: Igal poliitikul tekivad «seljakotid» (23) Eestlannad sattusid Ameerikas katastroofi keskmesse Esta Tatrik: Püha Agatha rätik (8) Mis on 300 kilomeetri hind? (4) Elu nagu reggae-muusika Tunnustatud akadeemik ründab maagilist piiri Köögiviljakirju suvelõpugrill: baklaźaan ja chimichurri Kontoriroti lõunanuudel Vene paaditööstus järgib Soome eeskuju: säästlik vabaajapaat Victory V 570 Open (2) Voolavad kivid figuuril – erootiline moemaagia Meelelahutus Koomiks Sudoku

Marti Aavik: kartulist medal esisõimajale?

2 min lugemist
  • Jälkus pedofiilia suhtes ei küsi maailmavaate järele
  • Enamik lapsevanemaid teevad kõike, et oma lapsi kaitsta
Marti Aavik FOTO: Postimees

Absoluutne enamik isasid ja emasid ­armastab ja hoiab oma lapsi üle kõige. Pedofiilide ohvriks langemine on vanemate ­õudusunenägu, mitte midagi sellist, mida Eestis või mõnes teises Euroopa kultuuris peetaks kuidagigi vastuvõetavaks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Normaalse empaatiatundega inimesed elavad tahes-tahtmata oma peas läbi ka ­teiste inimeste valu ja kannatusi. Empaatia ei ole üksikute politrukkide või aktivistide eile sündinud avastus, vaid normaalse inimese tundeelu osa.

Jälkus- ja õudustunne pedofiilia suhtes on üks neist asjadest, milles me inimeste enamus on ühte meelt niikuinii, olgu tegemist vasak- või parempoolsete, meeste või naiste, ­usklike või ateistidega. See on ka põhjus, miks ­tublid isad ja emad tunnevad ennast hingepõhjani solvatuna, kui neid kõiki valimatult pedofiilideks tembeldatakse – selline hulgisüüdistus on sügavalt ebaõiglane nende kõige pühamate püüdluste vastu. Olgu kiiluna öeldud, et seepärast on lastevastase vägivalla teemal ­lihtne üles kütta erisuunalisi paanikaid – peaaegu kõik elavad traagilistele lugudele kogu südamest kaasa. Me ei vaja kaastundeks õpetusi lambanahas huntidelt.

21.08.2020 24.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto