Sisukord
Arvamus
Tänane leht
24.08.2020
Eesti Molekulid näitavad, keda koroonaviirus niidab (1) Kaheksa päeva metsas ekselnud vanaproua leiti elusana (1) Tallinnas mälestati totalitarismiohvreid (1) Eesti lühiuudised Keskerakond noomis EKREt ja vastandus oravatele (10) Eesti toetas valgevenelasi (1) Mulgimaal uuriti muinasaegsete põletusmatuste asemeid Eesti kosmoseseadus sai nurgakivi Majandus Eesti ainus naissoost pangajuht Jonna Pechter: kvoodinaiseks olek oleks alandav (9) Välismaa Minski meeleavaldajatele pandi vastu Kalašnikovid (11) Välismaa lühiuudised Navalnõi oli enne mürgitamist võimude pingsa jälgimise all (4) PÕHJALA VAADE ⟩ Taanlasi ootab maamees Arne reform Arvamus Juhtkiri: Keskerakonna kaks tiiba (5) Aleksei Lotman: Eestimaa, su metsameel (2) Keiu Telve ja Sigrid Solnik: suvine puhkus koroonast Edward Lucas: EL võtku Leedust eeskuju (3) Kalev Stoicescu: Lukašenka päevad on loetud (38) Iverson Ng: Eesti vastus Hongkongi kriisile on lahja Urmas Nemvalts: päeva karikatuur Kultuur 30 aastat varem – kaamera uurib Arvo Pärti Mütoloogiline mürgel vanas masinatehases Sinu pere ja maailmalõpp (1) Sport Northugi aus ülestunnistus: mul on suur alkoholi- ja narkoprobleem Video ⟩ Erakordse kohtumise mänginud Luka Doncic tegi täpselt nii, nagu üks staar peakski Biatleet Ränkel päästis meessuusatajate au Tänak näitas võimu, kuid peaesinemine ootab veel ees Kelm pettis jalgpallimaailma tipptreenerilt välja 30 miljonit eurot! Videod ⟩ Kaotus Bayernile ajas PSG fännid Pariisi rüüstama (1) Tänak teenis kiitust: ta ei andnud kellelegi sõnaõigust! Eesti treeneri rootslannast õpilase suurepärane suvi jätkus (1) Teadus Molekulid näitavad, keda koroonaviirus niidab (1) Tartu Rulluisumaratonil tegid ilma lätlased Tiia Kõnnussaar: ärapanemiskultuurist ja ajakirjanduse vastutusest (5) Vanemuise tänava ehitus jõuab sel nädalal lõpule Konrad Mägi ateljee sai värske ilme Tartu lühiuudised Verekeskuse varu on alla kriitilise piiri IT-akadeemia meelitab üha rohkem noori kutsekooli Lenini minek jahmatas Tartu võime (12) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aleksei Lotman: Eestimaa, su metsameel

2 min lugemist
  • Ka vanad metsamehed on hakanud Eesti metsamajandamist kritiseerima
  • RMK on nagu saba, mis liputab koera, kui ta kujundab riigi metsapiliitikat
  • Riigi huvi metsa majandamisel ei saa olla midagi muud kui kodanike huvi
Aleksei Lotman. FOTO: Madis Sinivee

Hiljuti avaldas Eesti metsameelt. Metsameeleavaldused ehk teisisõnu arvukad kokkusaamised meie metsade kaitseks toimusid vist küll igas maakonnas, mõnes kindlasti ka mitu. Kui rahameelsed on korduvalt üritanud metsameelseid näidata mingite linna­ullikestena, kes midagi tegelikust metsaelust ei tea, siis nüüd on ka «vanad metsamehed» avalikult teada andnud, et praegune metsalaastamine ei ole õige metsamajandus.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mets on igale tõsisele metsandusinimesele ikka olnud midagi enamat kui vaid selle raiumisest saadav tulu.­ Seda enamat tunnistavad vähemalt sõnades paljud neistki, kes praegust raiemahtu ja elurikkust hävitavaid raieviise õigustavad. Aga kui hakata nendega arutama, kuidas siiski tagada, et mets ka oma ökoloogilisi ja sotsiaalseid funktsioone edasi täita saaks, käib mingi imelik nõks läbi ja ratsionaalne arutelu muutub võimatuks.

Harvesterihulluse eestkõnelejad on omavahel tihedalt läbi põimunud ja sealt üksikute häälte väljatõmbamine on tegelikult tinglik. Ent mõneti tinglikult võib esimeseks hääleks lugeda metsatööstust, mida oleks õigem nimetada raietööstuseks. See on esmapilgul isegi mõistetav, kuigi vähegi pikemas vaates selgelt lühinägelik: samas tempos jätkates hakkab palgipõud ju peagi kummitama.

22.08.2020 25.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto