L, 28.05.2022

Molekulid näitavad, keda koroonaviirus niidab

Kaur Maran
, toimetaja
Molekulid näitavad, keda koroonaviirus niidab
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi molekulaarimmunoloogia professor Pärt Peterson ja rakulise immunoloogia juhtivteadur Kai Kisand (seljaga).
Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi molekulaarimmunoloogia professor Pärt Peterson ja rakulise immunoloogia juhtivteadur Kai Kisand (seljaga). Foto: Kristjan Teedema

Eesti teadlased osalesid rahvusvahelises uuringus, mille tulemusena avaneb võimalus prognoosida, kes põeb Covid-19 läbi kergemalt või kellele peaks haiglas eriti suurt tähelepanu pöörama.

Koroonaviirusest rääkides on ammu teada, et enim on ohustatud vanemad inimesed, nakkus kulgeb meestel raskemini kui naistel ning et ka teatud eelnevad haigused võivad haiguslugu raskendada. King’s College Londoni juhitud ja mainekas teadusajakirjas Nature Medicine avaldatud uuringus näitab suur rahvusvaheline konsortsium ära hulga molekule, mis mõjutavad haiguse kulgu. Neist mõnede nn molekulaarsete markerite abil saab ka prognoosida, kellel võib haigus eriti raskeks kujuneda.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Teadus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles