Aasta ema mõisteti laste väärkohtlemise eest vangi

KÕRGE TUNNUSTUS: Hõbedase autasu on aasta ema tiitliga tunnustatud Malle Kobin president Toomas Hendrik Ilveselt ja Eesti naisliidu juhilt Siiri Oviirilt just vastu võtnud. FOTO: Saarte Hääl

Pärnu maakohus tunnistas eile laste väärkohtlemises süüdi 2013. aastal aasta ema tiitliga pärjatud Malle Kobini ja karistas teda reaalse vangistusega.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kohus ­karistas 67-aastast Malle Kobinit nelja aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega. Maakohus tunnistas Kobini süüdi omastamises, alaealistelt seadusliku aluseta vabaduse võtmises ja nende kehalises väärkohtlemises.

Kobinile arvati süüks kuritegude toimepanemist viie 9–17-aastase kasulapse vastu. Talle heideti ette nende korduvat käe ja jalaga löömist ning nende eri ruumidesse sulgemist viiest minutist kuni mitme päevani. Ebaseadusliku vabaduse võtmise paragrahvi alusel süüdistati naist ka selles, et ta sundis lapsi karistusena seisma 12 tundi või kauemgi ühe koha peal. Peale selle heideti Kobinile ette tema juurest ära kolinud täisealise noore jalgratta, arvuti ja muude asjade omastamist.

24.08.2020 26.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto