Sisukord
Arvamus
Tänane leht
26.08.2020
Eesti Valeinfo viirusest toimib ohtliku viirusena (20) Eesti lühiuudised Ida-Viru koroonakolded lükkasid kooli alguse edasi (2) Mis saab Maarjamäe memoriaalist? (38) «Djutt-djutt-djutt» ja pea ees maa poole Majandus Majanduse lühiuudised Laenuraha hind kukkus rekordtasemele Eesti poliitikud ei söanda tööaja kallale niipea minna (16) Pankade prognoosid muutusid helgemaks Eesti inimesed on pööranud kallima bensiini usku (15) Välismaa Thunberg naasis pärast ümberilmareisi koolipinki (5) Suursaadik Aivo Orav: diplomaat ei tohi armuda asukohamaasse (1) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri ⟩ Okupatsioon ei vaja põlistamist (13) Kommentaar ⟩ Marica Lillemets: huvide konflikte täis suvi (37) Jan Trei, Rait Kuuse: kriisi õppetunnid Vladimir Juškin: Valgevene poliitikalabor (38) Loretta Kruusimäe: hooldekodude elanike vabadusi piiratakse (1) Kultuur Kultuuri lühiuudised Üks masin ja neli terroristi laval Maratonlavastus töötab näitlejate ja publiku kannatlikkusega Baltikumi parim thriller vestab Läti võõrtöölisest Sport Ogieriga kopteriõnnetusse sattunud Evansi kaardilugeja Scott Martin kirjeldas Kreekas toimunut Kontaveit Cincinnati veerandfinaalist: mängin enesekindlalt ja usun, et kõik on võimalik Tour de France'ist ise loobunud Taaramäe: kartsin viimase hetkeni, et mind ikkagi pannakse meeskonda Maailma tipptiimiga koos rassiv Liiv: olen saanud teada asju, millest varem polnud aimugi (1) Spordi lühiuudised 82,5 miljonit eurot aastas pole Messi jaoks piisav, et Barcelona virvarri välja kannatada (2) Levadia euromängu eel: ühed vastased on Fääridel juba koroonahammasrataste vahele jäänud Kodune MM-ralli paneb jala kergelt värisema Mäkinen Ogier' ja teiste hädamaandumisest: see polnud õnnetus Miljonär tegi Vettelile pakkumise, kuid rong võib olla juba jaamast lahkunud Ebaseaduslik lend: Ogier'ga hädamaandunud kopteril polnud vajalikke lube «Tahaksin Venemaa kergejõustiku juhtkonnalt küsida ühe lihtsa küsimuse: kas te olete peast hullud?» Tartu Mihkel Lees: tavaline eriline kooliaasta algus Piret Bristol: hoopis teistmoodi elu Uue kooliaasta korraldus tuleb koolides erinevalt (2) Tartu lühiuudised Septembrist liituvad kaks bussiliini ning sagenevad väljumisajad Facebooki sohvrid kümblevad suures populaarsuses (2) Ärkamisaja suured: 19. sajandi punkarid ja teisitimõtlejad? Vanemuise suurjuubeli näitus annab võimaluse lavale minna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Loretta Kruusimäe: hooldekodude elanike vabadusi piiratakse

2 min lugemist
  • Inimestele on piirangute sisu segaseks jäänud
  • Hooldekodude elanikel ei lasta lähedasi näha
  • On ka koroonaviirusest suuremaid probleeme
Loretta Kruusimäe FOTO: Madis Veltman

Kolumnist Loretta Kruusimäe kirjutab koroonaga seotud probleemist hoolekandes, millele viitas ka president taasiseseisvumispäeva kõnes.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mitte kunagi varem pole ma presidendi kõnega rohkem nõus olnud kui sel aastal taasiseseisvumispäeval. President ütles oma kõnes, et ei soovi tulevikus kuulda lauset «2020 oli aasta, mil me hakkasime vaikselt kaotama oma vabandust». Ma küll pole igasse valitsuse ja terviseameti otsusesse suhtunud terava kriitikaga, kuid segased ning paradoksaalsed on need olnud sageli. Ka president tõi oma kõnes välja, et rahvas ei saa enam üldse aru, mida võib teha, mida mitte. Või mille alusel on politseil ja terviseametil on õigus sekkuda. Osa üritusi on rangemalt kontrollitud kui teised, paljud jäetakse ära, kuid samas ei tehta välja sellest, et ühistranspordi sõidukid on puupüsti täis. Me oleme tõesti juba olukorras, kus osa inimesi ei julge oma aias nokitsedagi, kuna enam ei tea, mida peetakse rikkumiseks ja mida mitte. See pole vabadus.

Samuti tõi president välja küsimuse, kas hooldekodude elanike õigus eluga edasi minna on vähem tähtis kui teistel. Ühest küljest on ju arusaadav, et riskirühm peab olema rohkem kaitstud, kuid Covid-19 pole ainus probleem maamuna peal. Eakate ja krooniliste haigete tervis halveneb kindlasti ka juhul, kui nad peavad nii kaua lähedaste järele igatsema. Tihti on lähedaste nägemine neile veel ainuke rõõm. On ebahumaanne, et hooldekodude juhtkondadel oli õigus hoida neid suletuna ka peale 1. juunit, isegi kui hooldekodus ei olnud viirust ja see ei asunud riskikoldes.

25.08.2020 27.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto