Sisukord
Arvamus
Tänane leht
26.08.2020
Eesti Valeinfo viirusest toimib ohtliku viirusena (20) Eesti lühiuudised Ida-Viru koroonakolded lükkasid kooli alguse edasi (2) Mis saab Maarjamäe memoriaalist? (38) «Djutt-djutt-djutt» ja pea ees maa poole Majandus Majanduse lühiuudised Laenuraha hind kukkus rekordtasemele Eesti poliitikud ei söanda tööaja kallale niipea minna (16) Pankade prognoosid muutusid helgemaks Eesti inimesed on pööranud kallima bensiini usku (15) Välismaa Thunberg naasis pärast ümberilmareisi koolipinki (5) Suursaadik Aivo Orav: diplomaat ei tohi armuda asukohamaasse (1) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri ⟩ Okupatsioon ei vaja põlistamist (13) Kommentaar ⟩ Marica Lillemets: huvide konflikte täis suvi (37) Jan Trei, Rait Kuuse: kriisi õppetunnid Vladimir Juškin: Valgevene poliitikalabor (38) Loretta Kruusimäe: hooldekodude elanike vabadusi piiratakse (1) Kultuur Kultuuri lühiuudised Üks masin ja neli terroristi laval Maratonlavastus töötab näitlejate ja publiku kannatlikkusega Baltikumi parim thriller vestab Läti võõrtöölisest Sport Ogieriga kopteriõnnetusse sattunud Evansi kaardilugeja Scott Martin kirjeldas Kreekas toimunut Kontaveit Cincinnati veerandfinaalist: mängin enesekindlalt ja usun, et kõik on võimalik Tour de France'ist ise loobunud Taaramäe: kartsin viimase hetkeni, et mind ikkagi pannakse meeskonda Maailma tipptiimiga koos rassiv Liiv: olen saanud teada asju, millest varem polnud aimugi (1) Spordi lühiuudised 82,5 miljonit eurot aastas pole Messi jaoks piisav, et Barcelona virvarri välja kannatada (2) Levadia euromängu eel: ühed vastased on Fääridel juba koroonahammasrataste vahele jäänud Kodune MM-ralli paneb jala kergelt värisema Mäkinen Ogier' ja teiste hädamaandumisest: see polnud õnnetus Miljonär tegi Vettelile pakkumise, kuid rong võib olla juba jaamast lahkunud Ebaseaduslik lend: Ogier'ga hädamaandunud kopteril polnud vajalikke lube «Tahaksin Venemaa kergejõustiku juhtkonnalt küsida ühe lihtsa küsimuse: kas te olete peast hullud?» Tartu Mihkel Lees: tavaline eriline kooliaasta algus Piret Bristol: hoopis teistmoodi elu Uue kooliaasta korraldus tuleb koolides erinevalt (2) Tartu lühiuudised Septembrist liituvad kaks bussiliini ning sagenevad väljumisajad Facebooki sohvrid kümblevad suures populaarsuses (2) Ärkamisaja suured: 19. sajandi punkarid ja teisitimõtlejad? Vanemuise suurjuubeli näitus annab võimaluse lavale minna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kommentaar ⟩ Marica Lillemets: huvide konflikte täis suvi

2 min lugemist
Vanemtoimetaja Marica Lillemets. FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Sel aastal jäid paljud suveteatrite etendused koroonaviirust peljates ära. Ootamatult täitis augustikuu põnevuslooga hoopis riigikogu liige, rahapesu tippaja rahandusminister ja finantsjärelevalve nõukogu esimees Jürgen Ligi. Ajakirjanikele laekus pressiteade, et riigieelarve kontrolli erikomisjon ja korruptsioonivastane erikomisjon, eelmainitu ja Kat-ri Raigi juhituna, kogunevad ühisistungile 3. augustil. Arutamaks minister Martin Helme ja advokaadibüroo Freeh Sporkin & Sullivan (FSK) vahel sõlmitud lepingut.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kolmest kokkukutsutud istungist oli kvoorum koos ainult ühel, mistõttu teisi kogunemisi istungiks lugeda ei saagi. Aga vahet pole, sest opositsioonipoliitikud ja kõik teised riigikogu liikmed, kel huvi oli, said lepinguga tutvuda ja esitada küsimusi poliitikutele ja ametnikele peaministrist välisluure juhini. Ning seda tuleb tunnustada, sest riigikogu on rahva esindus ja rahvas tahab teada.

Mida me teada saime? Et leping on sõlmitud valitsuse nimel ja selle USA pool tegeleb lobitööga, saamaks osa trahvirahast, kui see kunagi peaks Danske rahapesu asjas määratama. Et ükski Eesti ametiasutus, kaasa arvatud välisluureamet ja Eesti saatkond USAs, pole andnud soovitust advokaadibüroo FSK palkamata jätta. Välisministeerium ei tellinud neilt mitte soovitusi, vaid taustainfot, mis pärines avalikest andmebaasidest. Kui meie välisluure oleks kasutanud muid allikaid, oleks see juba rahvusvaheline skandaal, sest me ei luura oma liitlaste järel.

25.08.2020 27.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto