Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
26.08.2020
Eesti Valeinfo viirusest toimib ohtliku viirusena (20) Eesti lühiuudised Ida-Viru koroonakolded lükkasid kooli alguse edasi (2) Mis saab Maarjamäe memoriaalist? (38) «Djutt-djutt-djutt» ja pea ees maa poole Majandus Majanduse lühiuudised Laenuraha hind kukkus rekordtasemele Eesti poliitikud ei söanda tööaja kallale niipea minna (16) Pankade prognoosid muutusid helgemaks Eesti inimesed on pööranud kallima bensiini usku (15) Välismaa Thunberg naasis pärast ümberilmareisi koolipinki (5) Suursaadik Aivo Orav: diplomaat ei tohi armuda asukohamaasse (1) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri ⟩ Okupatsioon ei vaja põlistamist (13) Kommentaar ⟩ Marica Lillemets: huvide konflikte täis suvi (37) Jan Trei, Rait Kuuse: kriisi õppetunnid Vladimir Juškin: Valgevene poliitikalabor (38) Loretta Kruusimäe: hooldekodude elanike vabadusi piiratakse (1) Kultuur Kultuuri lühiuudised Üks masin ja neli terroristi laval Maratonlavastus töötab näitlejate ja publiku kannatlikkusega Baltikumi parim thriller vestab Läti võõrtöölisest Sport Ogieriga kopteriõnnetusse sattunud Evansi kaardilugeja Scott Martin kirjeldas Kreekas toimunut Kontaveit Cincinnati veerandfinaalist: mängin enesekindlalt ja usun, et kõik on võimalik Tour de France'ist ise loobunud Taaramäe: kartsin viimase hetkeni, et mind ikkagi pannakse meeskonda Maailma tipptiimiga koos rassiv Liiv: olen saanud teada asju, millest varem polnud aimugi (1) Spordi lühiuudised 82,5 miljonit eurot aastas pole Messi jaoks piisav, et Barcelona virvarri välja kannatada (2) Levadia euromängu eel: ühed vastased on Fääridel juba koroonahammasrataste vahele jäänud Kodune MM-ralli paneb jala kergelt värisema Mäkinen Ogier' ja teiste hädamaandumisest: see polnud õnnetus Miljonär tegi Vettelile pakkumise, kuid rong võib olla juba jaamast lahkunud Ebaseaduslik lend: Ogier'ga hädamaandunud kopteril polnud vajalikke lube «Tahaksin Venemaa kergejõustiku juhtkonnalt küsida ühe lihtsa küsimuse: kas te olete peast hullud?» Tartu Mihkel Lees: tavaline eriline kooliaasta algus Piret Bristol: hoopis teistmoodi elu Uue kooliaasta korraldus tuleb koolides erinevalt (2) Tartu lühiuudised Septembrist liituvad kaks bussiliini ning sagenevad väljumisajad Facebooki sohvrid kümblevad suures populaarsuses (2) Ärkamisaja suured: 19. sajandi punkarid ja teisitimõtlejad? Vanemuise suurjuubeli näitus annab võimaluse lavale minna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vanemuise suurjuubeli näitus annab võimaluse lavale minna

2 min lugemist
Kui heita näitusele pilk karaokenurgast, paistab teisest ruumist Jannseni pere (vasakul), fotokollaaž Vanemuise näitlejatest ja lava vähendatud koopia. FOTO: Laila Kaasik

Mööda treppi laulupeomuuseumi kolmandale korrusele astuja leiab vastsel näitusel kõigepealt eest osa perekonnast, kes pani 150 aastat tagasi aluse rahvusliku teatri sünnile. Vasakult esimene on Lydia Koidula. Tema esimese näidendi «Saaremaa onupoeg» esietendamist samas paigas loeb oma alguseks ka Vanemuise teater.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Teatriteemaline püsinäitus «Eesriie üles! Vanemuise teater 150», mille on koostanud kuraatorid Inge Kukk ja Triinu Suumann ning kujundaja Silver Vahtre, kutsub osa saama Eesti vanima teatri teekonnast tänapäeva. Väljapanek tutvustab teatrit selle mitmepalgelisuses ning tõstab esile Vanemuise ja vanemuislaste panuse Eesti kultuurilukku. Kasutatud on nii liikumatuid kui ka liikuvaid pilte.

Väljapanek tutvustab teatrit selle mitmepalgelisuses ning tõstab esile Vanemuise ja vanemuislaste panuse Eesti kultuurilukku.

25.08.2020 27.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto