K, 7.06.2023

Maratonlavastus töötab näitlejate ja publiku kannatlikkusega

Juhan Raud
, toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Lavastajad Peader Kirk (Suurbritannia) ja Simona Gonella (Itaalia), kes toovad septembris lavale 99 tundi kestva etenduse.
Lavastajad Peader Kirk (Suurbritannia) ja Simona Gonella (Itaalia), kes toovad septembris lavale 99 tundi kestva etenduse. Foto: Raul Mee

1.  septembril EMTAs etendatava 99-tunnise tüki «Kuhu minek?» lavastajad avavad selle tagamaid.

Mõni teatrietendus võib olla üsna pikk, kuid enamik neist on tänapäeval siiski mõeldud olema ühe istumisega vaadatavad. Aga on ka erandeid. 1. septembril toovad EMTA kaasaegsete etenduskunstide magistrantuuri tudengid lavale 99-tunnise kestuslavastuse «Kuhu minek?». See algab 1. septembril kell 19.00 ja lõpeb 99 tundi hiljem, 5. septembril kell 22.00. Etendust on võimalik vaadata ükskõik mis hetkest, ööpäev ringi kohapeal EMTA uues blackbox’is või veebis platvormi Elektron.live vahendusel.

Kõik esinejad töötavad vahetustega ning teatavad lüngad publiku kogemuses on lavastusse juba sisse kirjutatud. Lavastajate Simona Gonella ja Peader Kirki sõnul sõnul annab selline formaat võimaluse küsida teistsuguseid küsimusi kui tavalise pikkusega lavatükid.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles