Sisukord
Kultuur
Tänane leht
26.08.2020
Eesti Valeinfo viirusest toimib ohtliku viirusena (20) Eesti lühiuudised Ida-Viru koroonakolded lükkasid kooli alguse edasi (2) Mis saab Maarjamäe memoriaalist? (38) «Djutt-djutt-djutt» ja pea ees maa poole Majandus Majanduse lühiuudised Laenuraha hind kukkus rekordtasemele Eesti poliitikud ei söanda tööaja kallale niipea minna (16) Pankade prognoosid muutusid helgemaks Eesti inimesed on pööranud kallima bensiini usku (15) Välismaa Thunberg naasis pärast ümberilmareisi koolipinki (5) Suursaadik Aivo Orav: diplomaat ei tohi armuda asukohamaasse (1) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri ⟩ Okupatsioon ei vaja põlistamist (13) Kommentaar ⟩ Marica Lillemets: huvide konflikte täis suvi (37) Jan Trei, Rait Kuuse: kriisi õppetunnid Vladimir Juškin: Valgevene poliitikalabor (38) Loretta Kruusimäe: hooldekodude elanike vabadusi piiratakse (1) Kultuur Kultuuri lühiuudised Üks masin ja neli terroristi laval Maratonlavastus töötab näitlejate ja publiku kannatlikkusega Baltikumi parim thriller vestab Läti võõrtöölisest Sport Ogieriga kopteriõnnetusse sattunud Evansi kaardilugeja Scott Martin kirjeldas Kreekas toimunut Kontaveit Cincinnati veerandfinaalist: mängin enesekindlalt ja usun, et kõik on võimalik Tour de France'ist ise loobunud Taaramäe: kartsin viimase hetkeni, et mind ikkagi pannakse meeskonda Maailma tipptiimiga koos rassiv Liiv: olen saanud teada asju, millest varem polnud aimugi (1) Spordi lühiuudised 82,5 miljonit eurot aastas pole Messi jaoks piisav, et Barcelona virvarri välja kannatada (2) Levadia euromängu eel: ühed vastased on Fääridel juba koroonahammasrataste vahele jäänud Kodune MM-ralli paneb jala kergelt värisema Mäkinen Ogier' ja teiste hädamaandumisest: see polnud õnnetus Miljonär tegi Vettelile pakkumise, kuid rong võib olla juba jaamast lahkunud Ebaseaduslik lend: Ogier'ga hädamaandunud kopteril polnud vajalikke lube «Tahaksin Venemaa kergejõustiku juhtkonnalt küsida ühe lihtsa küsimuse: kas te olete peast hullud?» Tartu Mihkel Lees: tavaline eriline kooliaasta algus Piret Bristol: hoopis teistmoodi elu Uue kooliaasta korraldus tuleb koolides erinevalt (2) Tartu lühiuudised Septembrist liituvad kaks bussiliini ning sagenevad väljumisajad Facebooki sohvrid kümblevad suures populaarsuses (2) Ärkamisaja suured: 19. sajandi punkarid ja teisitimõtlejad? Vanemuise suurjuubeli näitus annab võimaluse lavale minna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Üks masin ja neli terroristi laval

3 min lugemist
Hetk Erik Alalooga uuslavastusest «Poeesia ja vägivald».  FOTO: Kärt Petser

Poeesia ja vägivald. Ilu ja õudus. Armastus ja alandus. Intiimsus ja intensiivsus. Iha ja raev. Tuleb välja, et Erik Alalooga on nende vastandlike varjundite sulatamise peale meister.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tema vastvalminud doktorilavastus «Poeesia ja vägivald» uurib nimelt hämaraid piire kusagil erootika ja terrori vahel, valides «maadeavastajaks» masina. Uut E. L. Jamesi ja erutavat publikumenukit siit ometi oodata ei ole, sest vägivaldse erootika romantiseerimise asemel mõjub Alalooga töö häirivalt, kohati lausa õudust tekitavalt.

Keset lava seisab telk, valge ja ilmetu. Taustaks kõlavad steriilselt mehaanilised helid, iseviisi eksperimentaalmuusika. Järsku kiireneb nende helide rütm – saali on ilmunud neli erootilist terroristi. Kostüümikunstnik Urmas Lüüsi kujundatud võrksukad ja ketid, stringid ja stiliseeritud suusamaskid, isegi õrn roosiline korsett keset haake, rihmu ja konksusid tekitavad esimesest silmapilgust peale kahetisi tundeid. Kas esile pääseb nüüd sensuaalsus või agressiivsus? Kas meile näidatakse loo kangelasi või pahalasi? Lihtsatele vastustele «Poeesia ja vägivald» aga ilmselgelt ei pretendeeri.

25.08.2020 27.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto