Sisukord
Majandus
Tänane leht
26.08.2020
Eesti Valeinfo viirusest toimib ohtliku viirusena (20) Eesti lühiuudised Ida-Viru koroonakolded lükkasid kooli alguse edasi (2) Mis saab Maarjamäe memoriaalist? (38) «Djutt-djutt-djutt» ja pea ees maa poole Majandus Majanduse lühiuudised Laenuraha hind kukkus rekordtasemele Eesti poliitikud ei söanda tööaja kallale niipea minna (16) Pankade prognoosid muutusid helgemaks Eesti inimesed on pööranud kallima bensiini usku (15) Välismaa Thunberg naasis pärast ümberilmareisi koolipinki (5) Suursaadik Aivo Orav: diplomaat ei tohi armuda asukohamaasse (1) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri ⟩ Okupatsioon ei vaja põlistamist (13) Kommentaar ⟩ Marica Lillemets: huvide konflikte täis suvi (37) Jan Trei, Rait Kuuse: kriisi õppetunnid Vladimir Juškin: Valgevene poliitikalabor (38) Loretta Kruusimäe: hooldekodude elanike vabadusi piiratakse (1) Kultuur Kultuuri lühiuudised Üks masin ja neli terroristi laval Maratonlavastus töötab näitlejate ja publiku kannatlikkusega Baltikumi parim thriller vestab Läti võõrtöölisest Sport Ogieriga kopteriõnnetusse sattunud Evansi kaardilugeja Scott Martin kirjeldas Kreekas toimunut Kontaveit Cincinnati veerandfinaalist: mängin enesekindlalt ja usun, et kõik on võimalik Tour de France'ist ise loobunud Taaramäe: kartsin viimase hetkeni, et mind ikkagi pannakse meeskonda Maailma tipptiimiga koos rassiv Liiv: olen saanud teada asju, millest varem polnud aimugi (1) Spordi lühiuudised 82,5 miljonit eurot aastas pole Messi jaoks piisav, et Barcelona virvarri välja kannatada (2) Levadia euromängu eel: ühed vastased on Fääridel juba koroonahammasrataste vahele jäänud Kodune MM-ralli paneb jala kergelt värisema Mäkinen Ogier' ja teiste hädamaandumisest: see polnud õnnetus Miljonär tegi Vettelile pakkumise, kuid rong võib olla juba jaamast lahkunud Ebaseaduslik lend: Ogier'ga hädamaandunud kopteril polnud vajalikke lube «Tahaksin Venemaa kergejõustiku juhtkonnalt küsida ühe lihtsa küsimuse: kas te olete peast hullud?» Tartu Mihkel Lees: tavaline eriline kooliaasta algus Piret Bristol: hoopis teistmoodi elu Uue kooliaasta korraldus tuleb koolides erinevalt (2) Tartu lühiuudised Septembrist liituvad kaks bussiliini ning sagenevad väljumisajad Facebooki sohvrid kümblevad suures populaarsuses (2) Ärkamisaja suured: 19. sajandi punkarid ja teisitimõtlejad? Vanemuise suurjuubeli näitus annab võimaluse lavale minna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti poliitikud ei söanda tööaja kallale niipea minna

3 min lugemist
Vähendatud tööaja korvab suurem tootlikkus, leiab Soome peaminister Sanna Marin. FOTO: Valtioneuvosto

Üleeile kutsus Soome sotsiaaldemokraadist peaminister Sanna Marin üles lühendama tööpäeva kaheksalt tunnilt kuuele. Põhjenduseks tõi ta ühelt poolt, et töötajate tootlikkus on kasvanud ning sellest tingitud jõukus peaks peale aktsionäride jõudma ka töötajate endini. Teisalt põhjendas ta üleskutset koroonakriisiga: tööpuudus on kriisi tingimustes suurenenud ja ta loodab plaanitavast sammust leevendust. Eestis ollakse selles küsimuses aga alalhoidlikud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Isegi Eesti sotsiaaldemokraadid ei söanda selgelt lühemat tööpäeva nõuda. «Kaheksatunnist tööpäeva hakati mitmes maailma riigis rakendama juba üle saja aasta tagasi. Tööviljakuse ja sissetulekute kasv, samuti vaba aja ja lähedastega koos veedetud aja väärtustamine annavad märku sellest, et me võiksime liikuda lühema tööpäeva või töönädala poole. Tootlikkuse tõus ja targem töötegemine loovad selleks head eeldused,» ütles sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liige Riina Sikkut. Ta lisas, et peab ise seda suunda õigeks, sest kuus tundi päevas või neli päeva nädalas annab juurde paindlikkust. «Inimesed saavad paremini ühendada oma töö- ja pereelu, lisaks on vähem tööstressi,» sõnas ta. Siiski ei läinud ta üleskutses nii kaugele kui naabrite peaminister. «Küll on selge, et kohe homsest ei ole võimalik kõigi tööpäeva lühendada. Üleöö ei ole võtta täiendavaid töökäsi ega saa ka ettevõtete kulusid sel määral suurendada. Aga kindlasti peaks tööaja vähendamine olema pikema perioodi eesmärk,» ütles Sikkut.

Tööandjad ei taha tööaja lühendamisest midagi kuulda. «Tööandjad on endiselt seisukohal, et riigipoolne tööpäeva lühendamine pole mõistlik ega vajalik. Jõukus kasvab ikka tööd tehes ja vähem pingutades me oma heaolu tõsta ei suuda. Tõsi, tööd tuleb teha üha nutikamalt ja pakkudes suuremat lisandväärtust, aga üleöö pole sellised hüpped terve ühiskonnaga võimalikud,» ütles tööandjate keskliidu juht Arto Aas.

25.08.2020 27.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto