Sisukord
Eesti
Tänane leht
26.08.2020
Eesti Valeinfo viirusest toimib ohtliku viirusena (20) Eesti lühiuudised Ida-Viru koroonakolded lükkasid kooli alguse edasi (2) Mis saab Maarjamäe memoriaalist? (38) «Djutt-djutt-djutt» ja pea ees maa poole Majandus Majanduse lühiuudised Laenuraha hind kukkus rekordtasemele Eesti poliitikud ei söanda tööaja kallale niipea minna (16) Pankade prognoosid muutusid helgemaks Eesti inimesed on pööranud kallima bensiini usku (15) Välismaa Thunberg naasis pärast ümberilmareisi koolipinki (5) Suursaadik Aivo Orav: diplomaat ei tohi armuda asukohamaasse (1) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri ⟩ Okupatsioon ei vaja põlistamist (13) Kommentaar ⟩ Marica Lillemets: huvide konflikte täis suvi (37) Jan Trei, Rait Kuuse: kriisi õppetunnid Vladimir Juškin: Valgevene poliitikalabor (38) Loretta Kruusimäe: hooldekodude elanike vabadusi piiratakse (1) Kultuur Kultuuri lühiuudised Üks masin ja neli terroristi laval Maratonlavastus töötab näitlejate ja publiku kannatlikkusega Baltikumi parim thriller vestab Läti võõrtöölisest Sport Ogieriga kopteriõnnetusse sattunud Evansi kaardilugeja Scott Martin kirjeldas Kreekas toimunut Kontaveit Cincinnati veerandfinaalist: mängin enesekindlalt ja usun, et kõik on võimalik Tour de France'ist ise loobunud Taaramäe: kartsin viimase hetkeni, et mind ikkagi pannakse meeskonda Maailma tipptiimiga koos rassiv Liiv: olen saanud teada asju, millest varem polnud aimugi (1) Spordi lühiuudised 82,5 miljonit eurot aastas pole Messi jaoks piisav, et Barcelona virvarri välja kannatada (2) Levadia euromängu eel: ühed vastased on Fääridel juba koroonahammasrataste vahele jäänud Kodune MM-ralli paneb jala kergelt värisema Mäkinen Ogier' ja teiste hädamaandumisest: see polnud õnnetus Miljonär tegi Vettelile pakkumise, kuid rong võib olla juba jaamast lahkunud Ebaseaduslik lend: Ogier'ga hädamaandunud kopteril polnud vajalikke lube «Tahaksin Venemaa kergejõustiku juhtkonnalt küsida ühe lihtsa küsimuse: kas te olete peast hullud?» Tartu Mihkel Lees: tavaline eriline kooliaasta algus Piret Bristol: hoopis teistmoodi elu Uue kooliaasta korraldus tuleb koolides erinevalt (2) Tartu lühiuudised Septembrist liituvad kaks bussiliini ning sagenevad väljumisajad Facebooki sohvrid kümblevad suures populaarsuses (2) Ärkamisaja suured: 19. sajandi punkarid ja teisitimõtlejad? Vanemuise suurjuubeli näitus annab võimaluse lavale minna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ida-Viru koroonakolded lükkasid kooli alguse edasi

3 min lugemist
Jõhvi põhikooli kooliaasta lükkus edasi, kuna viis koolitöötajat haigestusid Covid-19sse, terviseameti sõnul on koolis oodata edasisi nakatumisi.  FOTO: Pm

Eile said viis Jõhvi põhikooli töötajat teate, et on nakatunud koroonaviirusega. Kuna viimasel nädalal on Ida-Virumaal tekkinud suured nakkuskolded, mis on seotud baariga ning sealt edasi haaranud ka Estonia ja Ojamaa kaevanduse, otsustati esimese Eesti koolina õppeaasta algus edasi lükata.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Jõhvi põhikoolis nakatusid kaks õpetajat ja kolm koolitöötajat koroonaviirusega. Haigestumine on seotud Jõhvi Keldris (baar – toim) käimisega. «Kuna õpetajad viibisid koolimajas seoses õppeaasta ettevalmistamisega, siis võib veel mõni nendega lähikontaktis olnu haigestuda,» ütles Postimehele terviseameti pressinõunik Simmo Saar.

Jõhvi põhikooli direktori Liina Mihkelsoni sõnul on kõigil haigestunud töötajatel enesetunne hea ning erilisi sümptomeid neil pole. «Loodame, et 1. septembri aktus 1. ja 9. klassidele toimub. Paljud õpetajad on käinud ka testimas ja saanud negatiivse tulemuse,» lisas Mihkelson.

Õpilaste esimene september lükkub edasi

Jõhvi abivallavanem hariduse, kultuuri, spordi, noorsoo- ja sotsiaaltöö alal Maris Toomel lausus, et vallavalitsus lükkab edasi kontaktõppe alguse. «Pidades silmas koroonaviiruse levikut nii maakonna kui ka valla territooriumil, tuginedes terviseameti soovitustele ning arvestades võimalikke riske, on Jõhvi vallavalitsus valla haridusasutuste pidajana otsustanud lükata edasi kontaktõppe alguse Jõhvi valla põhi- ning huvikoolides ja ringides,» selgitas Toomel.

25.08.2020 27.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto