Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
27.08.2020
Eesti Ministritele ei sobinud ameti Rootsi-lembus (34) Sester tahab Kravtšenkot parlamendi­rühma juhi kohalt lahti kangutada (4) Eesti lühiuudised Soome võib lugeda Eesti piirangutega maade sekka Valitsus arutab lennu- ja alkoholipiiranguid Saksa hävitajad tulevad kauemaks kui tavaliselt ​Tartust leitud iidne süüfilisejuhtum muudab maailmapilti (1) Ebaseaduslik taksoteenus võidab kliente Majandus Indrek Neivelt: täna võetud laenu ei pea me kunagi tagasi maksma (75) Majanduse lühiuudised Hiina firma plaanib rekordesmaemissiooni Välismaa ELi poole aasta murekuhi toodi Berliini Välismaa lühiuudised Taani luureamet jälgis ebaseaduslikult oma kodanikke (2) Arvamus Juhtkiri: Nolani «Tenet» paneb Tallinnale uue pilguga vaatama (4) Peatoimetaja Mart Raudsaar: ka viirus uus septembrikuus (12) Ivo Pilving: põhjendamatu riive on vabaduse rikkumine (3) Karl Haljasmets: toetame, aga targalt Egge Kulbok-Lattik: kui kuuled sõnumit nõmedalt… Tiia Miller: sanktsioonid rahu nimel Kultuur «Teneti» arvustus ⟩ «Aja klaassaal, kaja!»* Kaarli kiriku juurde võib kerkida kontserdimaja (4) Sport Messi lahkub, kuid kuhu ja millal? Saksamaa MM-ralli jääb ära, Sardiinia nihkus varasemaks Spordi lühiuudised Eesti jalgpallitalent sõlmis AS Romaga profilepingu Teadus ​Tartust leitud iidne süüfilisejuhtum muudab maailmapilti (1) Reis Helsingi, urgude linn Reisi lühiuudised Maa Elu Parimaid talusid kirjeldab innovaatilisus ja automatiseeritus Nädala mõte: ajakohane talupidamine Papagoid kolisid metsast lossi Kartuli kilohind on tänavu sügisel eriti madal (1) Kuhu kadusid sel suvel herilased? Urmas Sõõrumaa: praegu tuleb linnas raha teenida, et maal talupidaja olla (13) Hallitus nõuab kiiret tegutsemist Välgu vallandamiseks on tarvis kosmilist kiirgust Tervislik toit sisaldagu vähem naatriumi Soolikarohi tõrjub kahjureid ja toob tervist Taluperenaisest perearst sõidab bussiga kolme praksise vahet Meelelahutus Koomiks Sudoku

Urmas Sõõrumaa: praegu tuleb linnas raha teenida, et maal talupidaja olla

4 min lugemist
Adilasse heaolukeskust rajav Urmas Sõõrumaa nentis, et kõik nõuded ja kulud on maal samad, mis linnas, aga inimeste sissetulek ja käive mitu korda väiksemad. FOTO: Remo Tõnismäe

Suurärimees ja erakondadele heldelt toetusraha jagav Urmas Sõõrumaa on seisukohal, et riik peab pöörama suuremat tähelepanu maaelule ja talumajapidamiste ise toimetulemisele, neid ei tohi koormata samasuguste nõuetega nagu linnas. Maaelul peaksid olema senisest suuremad toetusprogrammid ja maksuerisused.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Esmalt tahaks teada, milline on teie isiklik seos maaelu ja -tööga.

Olen maal sündinud ja kasvanud. Minu eelnevad teadaolevad kümme põlvkonda on samast piirkonnast ehk kunagisest Hageri kirikumõisast pärit. Olen lapsest peale teinud kõiki maatöid: hobusega niitnud, kündnud ja külvanud. Keerulisemad metalli- ja elektritööd on enamasti jäänud väljaõppinud inimeste teha. Viimasel ajal olen küll pigem rohkem peremehe rolli taandunud, sest ei jõua ajapuuduse tõttu kõike ise teha. Aga elan praegugi maal ja toitun maast, seega on seos igapäevane ja väga lähedane.

Mida meie praegusest maaelust arvate?

On väga tähtis, et üha rohkem talukohtasid korda tehakse. Eestis ringi sõites on pilt juba päris hea. Mis puudutab põllumajandust ja karjakasvatust, siis ma seda sisuliselt kommenteerida ei oska. Arvan, et seal puututakse kokku samade probleemidega nagu minagi, kui rajan oma kodumaadele Adilasse heaolukeskust. Kõik normatiivid, nõuded ja kulud on seejuures samad, mis linnas, aga sissetulek ja käive mitu korda väiksemad. Igal juhul arvan, et maal hakkamasaamine, mis on meie inimeste energeetiline alus, vajab eraldi tähelepanu ja senisest enam riiklikku tuge.

26.08.2020 28.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto