Sisukord
Arvamus
Tänane leht
27.08.2020
Eesti Ministritele ei sobinud ameti Rootsi-lembus (34) Sester tahab Kravtšenkot parlamendi­rühma juhi kohalt lahti kangutada (4) Eesti lühiuudised Soome võib lugeda Eesti piirangutega maade sekka Valitsus arutab lennu- ja alkoholipiiranguid Saksa hävitajad tulevad kauemaks kui tavaliselt ​Tartust leitud iidne süüfilisejuhtum muudab maailmapilti (1) Ebaseaduslik taksoteenus võidab kliente Majandus Indrek Neivelt: täna võetud laenu ei pea me kunagi tagasi maksma (75) Majanduse lühiuudised Hiina firma plaanib rekordesmaemissiooni Välismaa ELi poole aasta murekuhi toodi Berliini Välismaa lühiuudised Taani luureamet jälgis ebaseaduslikult oma kodanikke (2) Arvamus Juhtkiri: Nolani «Tenet» paneb Tallinnale uue pilguga vaatama (4) Peatoimetaja Mart Raudsaar: ka viirus uus septembrikuus (12) Ivo Pilving: põhjendamatu riive on vabaduse rikkumine (3) Karl Haljasmets: toetame, aga targalt Egge Kulbok-Lattik: kui kuuled sõnumit nõmedalt… Tiia Miller: sanktsioonid rahu nimel Kultuur «Teneti» arvustus ⟩ «Aja klaassaal, kaja!»* Kaarli kiriku juurde võib kerkida kontserdimaja (4) Sport Messi lahkub, kuid kuhu ja millal? Saksamaa MM-ralli jääb ära, Sardiinia nihkus varasemaks Spordi lühiuudised Eesti jalgpallitalent sõlmis AS Romaga profilepingu Teadus ​Tartust leitud iidne süüfilisejuhtum muudab maailmapilti (1) Reis Helsingi, urgude linn Reisi lühiuudised Maa Elu Parimaid talusid kirjeldab innovaatilisus ja automatiseeritus Nädala mõte: ajakohane talupidamine Papagoid kolisid metsast lossi Kartuli kilohind on tänavu sügisel eriti madal (1) Kuhu kadusid sel suvel herilased? Urmas Sõõrumaa: praegu tuleb linnas raha teenida, et maal talupidaja olla (13) Hallitus nõuab kiiret tegutsemist Välgu vallandamiseks on tarvis kosmilist kiirgust Tervislik toit sisaldagu vähem naatriumi Soolikarohi tõrjub kahjureid ja toob tervist Taluperenaisest perearst sõidab bussiga kolme praksise vahet Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peatoimetaja Mart Raudsaar: ka viirus uus septembrikuus

2 min lugemist
  • Haridusministeeriumil puudub hea koroonastrateegia
  • Koolide avamine võib tuua uue viirusepuhangu
  • Me ei tea veel, miks lapsed haigestuvad kergemalt
Postimehe peatoimetaja Mart Raudsaar FOTO: Mihkel Maripuu

Kõik uus on septembrikuus. On aabits uus, on ranits uus… Seekord tuleb september täiesti uudses olukorras ja pedagoogid, kellega olen rääkinud, on hirmul. Kuidas saada hakkama olukorras, kus haridusministeeriumi koroonaviirusteemaline sõnum on – ma lihtsustan – «saage ise hakkama»?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui juht ei võta vastutust ja tal pole strateegiat, siis on see juht mõttetu. Mõistaksin olukorda, kus peastaap on purustatud ning metsades käib partisanisõda. Siis tulebki ise hakkama saada. Praegu ootaksin esimese septembri eel ministeeriumilt selget sõnumit, kuidas peaksid koolid valmistuma, et me kõik jääksime terveks.

Ütlen täiesti ausalt, et kaalun lapse koju jätmist kaheks-kolmeks nädalaks, olles valmis maksma trahvi või kandma karistust, mida tahes riik suudab vanemale välja mõelda selle eest, et poiss kooli ei ilmu. Aga ma olen väga mures. Iisraeli andmestik näitab, et koroonaviirushaigusesse haigestumine suurenes hüppeliselt pärast koolide avamist. Saksamaal on koolid augusti keskpaigast olnud avatud ning esimesed andmed selle sammu mõjust peaksid laekuma – arvestades viiruse peiteaega – septembri esimese nädala lõpuks.

26.08.2020 28.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto