T, 6.12.2022

Rebasetapja suhtes alustati menetlust

Krister Kivi
, Arteri toimetaja
Rebasetapja suhtes alustati menetlust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 13
Mõrvatud rebasekutsikas oli tuttav ka Kärdla restorani Kuur perele, kes tapetud Repsile hiljuti pärja pani. 
Mõrvatud rebasekutsikas oli tuttav ka Kärdla restorani Kuur perele, kes tapetud Repsile hiljuti pärja pani. Foto: Heimar Kuuskler

Esmaspäeval lipsas Kärdlas rõivapoe Kerttu Sport ruumidesse sisse kohalikele tuttav rebasekutsikas, tema kannul Hiiumaa valla haldusjuht Toomas Vannas. Mehel oli lühikeste varrukatega T-särk, käes mingid töökindad ja kaasas ämbritaoline anum. Enda sõnul tuli ta rebast püüdma, kirjeldas Eestimaa Loomakaitse Liit.

Asi lõppes aga rebasekutsika haleda niuksumisega ja peagi väljus vallaametnik Vannas ruumist koos loomakese verise laibaga. Loomakaitsjate sõnul oli põrand verine ja haamer jäänud poepidajate pesta. Kaupluse telefonil vastanud naine ei soovinud kommentaare anda, kuid nentis, et see ei olnud õige viis, kuidas asja lahendada.

Rebasekutsika haamriga tapmine on põhjustanud sotsiaalmeedias palju pahameelt ning Kärdla politseijaoskonna juht Moonika Raudsepp nendib, et politsei on alustanud kriminaalmenetluse karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb looma ­julma kohtlemist.

Märksõnad
Tagasi üles