Sisukord
Arter
Tänane leht
29.08.2020
Eesti Tähelepanematus raudteel viib hauda (2) Eesti lühiuudised Kravtšenko õigustas hääletamata jätmist Tõnis Mölder: esimesi haiguspäevi ei saa hüvitada ainult riik või tööandja Peeter Helme 12-aastast kehastanud agendile: kõige noorem, kellega seksinud olen, oli 8-aastane (40) Majandus «Ainult sõda suudaks mu vara hävitada.» (14) USA Föderaalreserv loodab hinnatõusu (1) Välismaa Maailma suured võiduostlevad koroonavaktsiine (1) Berliini järel jäid fookusse Valgevene ja Türgi Merkel Vene poliitikat muuta ei kavatse (1) Arvamus Sven Sakkov: Trumpi välispoliitika paradoksid (16) Juhtkiri: imerohtu ei pruugi tulla (2) Olesja Lagašina: ajalugu ei õpeta (13) Šahh, kuid mitte matt Vene opositsioonile (2) Lemmiklapse mäss (1) Kultusrežissöör ja Eesti Mäe lahkub lavalt (10) Sport Levadia süda sai eurosarjas teist aastat järjest murtud Spordi lühiuudised Kolumn ⟩ Mis eestikeelne kool? Alustaks ehk treeningute eestistamisest? Merendus Kaubapurjekad naasevad Läänemerele (2) Merenduse lühiuudised AK Sven Sakkov: Trumpi välispoliitika paradoksid (16) Valgevene: läbi raskuste rahvusidentiteedini (10) Jüri Reinvere essee: sügis 2020 – kivide viskajate kuldajastu (14) Kuidas ma koos Pattinsoniga pantvangis olin Kirke Kangro: hea uus monument (7) EKI keelekool: kissellist ja karussellist Kunst sinu ümber. Legendaarne kuraator Eha Komissarov: «Mulle meeldib läbi võsa murda» Vikerkaar loeb. Meeste rahutu sõprus Kuidas toimus Konstantin Pätsi töötlemine ja jälitamine? (3) Aja auk: meie tehnoloogiline alateadvus Betty Rowlands – uus Agatha Christie? Juurikas: valitsus ja kallid kingitused Juurikas. Jüri Ratas rajas Türi Nädala plaat: staadionirokibänd ilma staadioni ja rokita Arter Ott Ojaveer: Olen kohanud õpilasi, kes arvavad, et kõik peab liiga kergelt kätte tulema (15) 24 tundi hullust. Eestlastele sobib (1) Justin Petrone: Põhjamaine Ibiza Pikk baaritee kaob öösse Sitsiilia külalisi ei karda Priit Pullerits: kuidas kõrvetab maailma kuumim koht (1) Uljas prantslane seikles ühel rattal läbi Eesti (2) Karlssonid ja kardemon: kilde Ahvenamaa köögist Tommy Cash hullutas piirilinna Kõige ägedam Escort Imetabane veealune maailm Sügismood: mustrimöllust vallatu villaseni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sügismood: mustrimöllust vallatu villaseni

3 min lugemist
Vallatu villane. Chanel FOTO: Rick Gold/capital Pictures

August lõpeb ja seisame silmitsi julma tõega: käes on sügis. Oh kui kurb on loobuda suvistest nappidest rõivastest ja soojadesse sügisvattidesse pugeda. Aga üllatus küll – ega sügismood seda sel korral soovitagi!

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kiire pilk üle maailma moeavarustel toimuva teeb hetkega selgeks: innukast tarbimisest toituv moeäri on muutunud maailmas korralikult pihta saanud. Kõige kainestavam raputus käis üle kiirmoe. Ei ole enam masse, kes läbi vooriks ja spontaanselt haaraks kaasa hilpe, mida keegi õieti ei vaja. Huvitaval kombel on asjad nii, et mida kõrgemale teadlikkuse trepil ronida, seda parema tervise juures on moetootjad. Inimesed mõtlevad, valivad, ostavad vähem ja jahivad eeskätt... mida siis? Midagi kaitsvat? Kauakestvat? Kainestavat? Kõike seda, kuid ometi on miski veelgi ihaldusväärsem. See on positiivne emotsioon, tulgu see siis ülevoolavast mustrimöllust või julgusest enda ja maailma murede üle naerda. Piisk positiivsust, langegu see ühiskonda sinu tegudelt, mõtetelt või rõivastelt, on praeguses maailmas teretulnud.

Möllavad mustrid. Andrew Gn FOTO: Rick Gold/capital Pictures

Möllavad mustrid

Inimeste meeleolu parandamiseks moeliste vahenditega on kaks tõestatult toimivat tööriista: muster ja värv. Mida uljamalt neid kasutad, seda tugevama antidepressandiga tegu. Moepealinnades on sel sügisel lahti läinud enneolematu mustrimöll. Ja mõistagi ootab kogu see kirju-mirju kirevus võimalikult suuri pindu, millel tantsu lüüa. Maani kittelkleidid, mustritega üle külvatud kostüümid, mantlid ja jakid – miski ei pääse. Vaatad seda vabadust ja mõtled: tjah, miks peaks midagi tuimalt ühetoonilist selga ajama, kui kangapinnal võib ka midagi märksa põnevamat toimuda.

Vallatu villane. Dolce & Gabbana FOTO: Rick Gold/capital Pictures

Vallatu villane

Et moepilt liiga kaetuks ja korralikuks ei jääks, on õnneks alles ka omad ulakused. Kui ei raatsi kuidagi oma kaunist keha kinni katta, võta appi vallatu villane. Süsteem on lihtne – kusagile kohev kootud pind ja kõrvale helde paljastus.

28.08.2020 31.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto