Sisukord
Välismaa
Tänane leht
29.08.2020
Eesti Tähelepanematus raudteel viib hauda (2) Eesti lühiuudised Kravtšenko õigustas hääletamata jätmist Tõnis Mölder: esimesi haiguspäevi ei saa hüvitada ainult riik või tööandja Peeter Helme 12-aastast kehastanud agendile: kõige noorem, kellega seksinud olen, oli 8-aastane (40) Majandus «Ainult sõda suudaks mu vara hävitada.» (14) USA Föderaalreserv loodab hinnatõusu (1) Välismaa Maailma suured võiduostlevad koroonavaktsiine (1) Berliini järel jäid fookusse Valgevene ja Türgi Merkel Vene poliitikat muuta ei kavatse (1) Arvamus Sven Sakkov: Trumpi välispoliitika paradoksid (16) Juhtkiri: imerohtu ei pruugi tulla (2) Olesja Lagašina: ajalugu ei õpeta (13) Šahh, kuid mitte matt Vene opositsioonile (2) Lemmiklapse mäss (1) Kultusrežissöör ja Eesti Mäe lahkub lavalt (10) Sport Levadia süda sai eurosarjas teist aastat järjest murtud Spordi lühiuudised Kolumn ⟩ Mis eestikeelne kool? Alustaks ehk treeningute eestistamisest? Merendus Kaubapurjekad naasevad Läänemerele (2) Merenduse lühiuudised AK Sven Sakkov: Trumpi välispoliitika paradoksid (16) Valgevene: läbi raskuste rahvusidentiteedini (10) Jüri Reinvere essee: sügis 2020 – kivide viskajate kuldajastu (14) Kuidas ma koos Pattinsoniga pantvangis olin Kirke Kangro: hea uus monument (7) EKI keelekool: kissellist ja karussellist Kunst sinu ümber. Legendaarne kuraator Eha Komissarov: «Mulle meeldib läbi võsa murda» Vikerkaar loeb. Meeste rahutu sõprus Kuidas toimus Konstantin Pätsi töötlemine ja jälitamine? (3) Aja auk: meie tehnoloogiline alateadvus Betty Rowlands – uus Agatha Christie? Juurikas: valitsus ja kallid kingitused Juurikas. Jüri Ratas rajas Türi Nädala plaat: staadionirokibänd ilma staadioni ja rokita Arter Ott Ojaveer: Olen kohanud õpilasi, kes arvavad, et kõik peab liiga kergelt kätte tulema (15) 24 tundi hullust. Eestlastele sobib (1) Justin Petrone: Põhjamaine Ibiza Pikk baaritee kaob öösse Sitsiilia külalisi ei karda Priit Pullerits: kuidas kõrvetab maailma kuumim koht (1) Uljas prantslane seikles ühel rattal läbi Eesti (2) Karlssonid ja kardemon: kilde Ahvenamaa köögist Tommy Cash hullutas piirilinna Kõige ägedam Escort Imetabane veealune maailm Sügismood: mustrimöllust vallatu villaseni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Merkel Vene poliitikat muuta ei kavatse

3 min lugemist
  • Viimast aastat ametis Merkel pensioniplaane ei pea ja lubab kõvasti tööd rabada.
  • Navalnõi mürgitamine ega Valgevenes toimuv Saksamaa Venemaa-poliitikat ei muuda.
  • Rändekriisi ajal öeldud lause «Me saame hakkama» kummitab Merkelit tänaseni.
  • Ta kiidab Saksamaal uut elu alustanud ja hariduse omandanud põgenikke.
Kuigi päevakorras oli arvukalt põletavaid teemasid, alates koroonakriisist kuni Valgeveneni, suutis Saksamaa liidukantsler Angela Merkel eile toimunud traditsioonilisel pressikonverentsil püsida rõõmsameelne.  FOTO: Henning Schacht/Pool/EPA/Scanpix

Kuigi Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli ametiaja lõpuni on jäänud enam kui aasta, päriti temalt juba eilsel suvisel pressikonverentsil pensioniplaanide kohta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Viibin täielikult käesolevas hetkes,» ütles Merkel ja lisas, et ametist lahkumise järgsele ajale ta veel ei mõtle ja piletit Trans-Siberi rongile, millest ta kunagi tunnistas end unistavat, veel ostnud ei ole. «Töötan palju. Tean, et jäänud on vaid aasta, aga iga päev on eesmärgistatud.»

Kuigi temalt püüti saada kommentaari ka võimaliku mantlipärija kohta, jäi ta nagu varemgi endale kindlaks ja vastas, et sel teemal arvamust ei avalda.

Õige mitu küsimust esitati Merkelile seoses Venemaaga. Päriti, kas mullu Berliini Tiergarteni pargis mõrvatud tšetšeeni, opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi mürgitamise ja president Vladimir Putini hiljutiste Valgevene-teemaliste väljaütlemiste valguses poleks Saksamaal aeg muuta oma Venemaa-poliitikat ja mõelda ümber Nordstream 2 gaasijuhtme ehitamise plaan.

Merkeli vastus oli ootuspärane: «Majanduslik projekt ja Navalnõi mürgitamine või Tier­garteni mõrv tuleb hoida lahus.» Ta rõhutas Saksamaa varasemast teada-tuntud seisukohta, et Moskvaga peab püsima dialoogis, muu hulgas seetõttu, et Venemaa mängib rahvusvahelistes konfliktides, näiteks Süürias ja Liibüas suurt rolli.

Samas kinnitas ta, et kui ühel päeval peaks kinnitust leidma Kremli seos Navalnõi mürgitamisega, võib oodata üleeuroopalist reaktsiooni nagu pärast Sergei Skripali ja tema tütre mürgitamist Suur­britannias, kui mitukümmend riiki saatis välja Vene diplomaate.

28.08.2020 31.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto