Sisukord
Tänane leht
Tänane leht
29.08.2020
Eesti Tähelepanematus raudteel viib hauda (2) Eesti lühiuudised Kravtšenko õigustas hääletamata jätmist Tõnis Mölder: esimesi haiguspäevi ei saa hüvitada ainult riik või tööandja Peeter Helme 12-aastast kehastanud agendile: kõige noorem, kellega seksinud olen, oli 8-aastane (40) Majandus «Ainult sõda suudaks mu vara hävitada.» (14) USA Föderaalreserv loodab hinnatõusu (1) Välismaa Maailma suured võiduostlevad koroonavaktsiine (1) Berliini järel jäid fookusse Valgevene ja Türgi Merkel Vene poliitikat muuta ei kavatse (1) Arvamus Sven Sakkov: Trumpi välispoliitika paradoksid (16) Juhtkiri: imerohtu ei pruugi tulla (2) Olesja Lagašina: ajalugu ei õpeta (13) Šahh, kuid mitte matt Vene opositsioonile (2) Lemmiklapse mäss (1) Kultusrežissöör ja Eesti Mäe lahkub lavalt (10) Sport Levadia süda sai eurosarjas teist aastat järjest murtud Spordi lühiuudised Kolumn ⟩ Mis eestikeelne kool? Alustaks ehk treeningute eestistamisest? Merendus Kaubapurjekad naasevad Läänemerele (2) Merenduse lühiuudised AK Sven Sakkov: Trumpi välispoliitika paradoksid (16) Valgevene: läbi raskuste rahvusidentiteedini (10) Jüri Reinvere essee: sügis 2020 – kivide viskajate kuldajastu (14) Kuidas ma koos Pattinsoniga pantvangis olin Kirke Kangro: hea uus monument (7) EKI keelekool: kissellist ja karussellist Kunst sinu ümber. Legendaarne kuraator Eha Komissarov: «Mulle meeldib läbi võsa murda» Vikerkaar loeb. Meeste rahutu sõprus Kuidas toimus Konstantin Pätsi töötlemine ja jälitamine? (3) Aja auk: meie tehnoloogiline alateadvus Betty Rowlands – uus Agatha Christie? Juurikas: valitsus ja kallid kingitused Juurikas. Jüri Ratas rajas Türi Nädala plaat: staadionirokibänd ilma staadioni ja rokita Arter Ott Ojaveer: Olen kohanud õpilasi, kes arvavad, et kõik peab liiga kergelt kätte tulema (15) 24 tundi hullust. Eestlastele sobib (1) Justin Petrone: Põhjamaine Ibiza Pikk baaritee kaob öösse Sitsiilia külalisi ei karda Priit Pullerits: kuidas kõrvetab maailma kuumim koht (1) Uljas prantslane seikles ühel rattal läbi Eesti (2) Karlssonid ja kardemon: kilde Ahvenamaa köögist Tommy Cash hullutas piirilinna Kõige ägedam Escort Imetabane veealune maailm Sügismood: mustrimöllust vallatu villaseni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaubapurjekad naasevad Läänemerele

3 min lugemist
Fair Wind Cargo juht Randel Kreitsberg jahtlaeva La Folie roolis purjekaga kaubavedu katsetamas. FOTOd: Randel Kreitsberg FOTO: Randel Kreitsberg

Augustis teatasid kolm Eesti purjetajat uue keskkonnasõbraliku transpordiettevõtte asutamisest. Läänemere piirkonnas purjekate ja elektriautodega uksest ukseni kaubavedu pakkuv Fair Wind Cargo näeb oma klientidena ökotootjaid ja teisi loodushoiust hoolivaid inimesi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Käbliku väikepruulikoja õllelaadungiga Tallinna lahel esitlussõidu teinud purjeka La Folie kapten Janno Simm ütles, et ausa kaubanduse idee pole maailmas uus.

«Purjelaevad seilavad meredel ning veavad kaupu, samuti on olemas inimesed, kes on nõus niimoodi kohale toimetatud kauba eest natuke rohkem maksma. Miks mitte proovida ka meie kandi vetes,» põhjendas ta oma laeva lisamist Fair Wind Cargo kaubapurjekate nimekirja.

Firma eestvedaja Randel Kreitsberg rääkis, et praegu on nende laevastikuga liitunud neli hobipurjekat ning kolm ajaloolist kahemastilist laeva, kuid vaba kaubaruumi võivad välja pakkuda teisedki purjekaomanikud. Tema sõnul ei ole Fair Wind Cargo mõne maapealse sõidujagamisplatvormi koopia merel, vaid ettevõte võtab enda peale ka osa kaubaveo organiseerimisest ja riskist.

«Purjetajad, kes nagunii kuhugi seilavad, annavad oma marsruudid meile teada ja ütlevad, kui palju neile kaupa peale mahuks. Meie pakume ruumi tootjale või kaupmehele välja, viime laevaomanikud ja kaubavedajad kokku, korraldame logistika ja kindlustame lasti,» selgitas Kreits­berg. Kaubaveo hind kujuneb vastavalt iga laeva ja kauba eripärale. Kreitsberg nõustus, et ökokaubavedu võib olla kolm-neli korda kallim kui tavatransport.

28.08.2020 31.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto