Sisukord
Arvamus
Tänane leht
31.08.2020
Eesti «Jõhvi Kelder – positiivsete kohtumiste paik» (4) Eesti lühiuudised Metsakaitsjad: Taani teeb rohepööret Eesti kulul (4) Hobune avastas üksinda pealinna Kahe lapse vigastustega lõppenud rahvaralliõnnetus on uurimisel Napsimüüki võidakse kogu riigis peagi piirama hakata (13) Majandus Üürikinnisvara arendaja: koroonaviiruse lõppvaatus üüriturul on alles ees Majanduse lühiuudised Tüliõun Lätis: Merko kaotas pea 50-miljonilise lepingu (1) Valgevenes peitub palju potentsiaali (12) Välismaa Lukašenka sai kingiks 100 000 inimese pahameele (1) Kindral Lecointre: Euroopa julgeoleku võti peitub Aafrikas (8) KOMMENTAAR. Poola alustala Solidaarsus tähistab 40 aastat Arvamus Juhtkiri: koos on julgem olla (2) Martin Ehala: «Meie Eesti» jätkupäev (2) Joakim Helenius: minu unistuste Isamaa (68) Andre Visse: 5G-kiirteed piirata ei tohi (3) Andrei Kuzitškin: vene valija Kõlvarti ja Helme vahel (6) Katrin Idla ja Marek Strandberg: õlekõrred ennast päästvatele uppujatele Eesti hariduses (2) Mihkel Kunnus: koroonaturvavööde ahistus ja vältimatus (3) Toomas Kiho: meie väärtuspõhine välispoliitika (4) Kultuur In memoriam Jüri Alperten Kitsede dünastia jätab kunstiajalukku sügava jälje Maria Faust: ma ei ole publikule karjane Sport Spordi lühiuudised Kati Ojaloo ületas Soomes vasaraheites maagilise piiri Nõmme Kalju euromäng viiakse Eestist minema Vips tegi taas tubli tõusu, kuid tehnilised probleemid rikkusid tulemuse Sõudjatel on veel palju lahtisi otsi, kuid kõige tähtsam küsimus sai siiski vastuse Selge sõnum: Messi ei kavatse Barcelona treeningutele näole anda Olümpiavõitja kordas üliharuldast saavutust, mida oli kergejõustikumaailm näinud vaid ühe korra Ogier' kindlana näinud jätkamine on taas kahtluse all: ehk on mõistlikum pärast tänavust lahkuda Keiso Pedriks jooksis tõkked enda jaoks madalaks Eesti koondislase koduklubis möllab koroona, meie mees on siiski viirusest prii Tartu Viirusest räsitud teatrielu kahjustusi mõõdab piletimüük Tartu lühiuudised Lapsevanem peab lasteaeda sisenedes kandma näomaski Alkoholimüügi piirang jääb veel kehtima Valvo Semilarski kohtusaaga võib peagi saada punkti (2) Suur ja ohtlik mügar kadus kõnniteelt ootamatult kiiresti Kino viib kokku laulja ja samurai Riigikohtusse pääseb nüüd Kuradisilla kõrvalt Mart Hiob: Järgmine samm on tramm (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Martin Ehala: «Meie Eesti» jätkupäev

2 min lugemist
Arvamustoimetuse juhataja Martin Ehala FOTO: Eero Vabamaegi/Postimees

Tänasest hakkavad taas ilmuma Postimehe «Meie Eesti» autoriküljed, mille koroonakriis sundis märtsis pausile. Rubriik sai uue pealkirja «Fookus», mis väljendab varasemast täpsemalt, et tegu on arvamusrubriigi teemakülgedega.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Meie Eesti» oli väga uuenduslik algatus. Mõte koondada ühe valdkonna analüütilised arvamuslood paarisküljele ja rikastada neid infograafika, illustratsioonide ja koostaja kommentaariga andis Postimehe arvamuskülgedele täiesti uue mõõtme. «Fookus» jätkab seda joont. Samaks jääb ka rubriigi üldeesmärk analüüsida süvitsi Eesti ühiskonna ees seisvaid strateegilisi küsimusi. Nii aitab «Fookuse» külgedel käiv arutelu avalikkusel kujundada oma arvamust, et teha kaalutletud poliitilisi valikuid.

Paraku põhjustas «Meie Eesti» ka vääritimõistmist, just nagu oleks tegu sisuloomega, mida toimetus ei kontrolli. Arvestada tuleks, et «Fookuse» autorikülgede toimetajad on oma olemuselt nagu kolumnistid: nad esitavad määratud ajaks oma kaastöö ja toimetus ei ütle neile, millest ja kuidas nad peaksid kirjutama. Võrreldes kolumnistidega on neil avaramad võimalused oma valitud teemat laiendada: tellida kaastöid teistelt ja arendada diskussiooni avaramalt kui üksnes kolumni mahus.

29.08.2020 01.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto