Sisukord
Arvamus
Tänane leht
01.09.2020
Eesti Kümme aastat koolide sulgemist – «Otsus kool sulgeda oli nagu vaikne alistumine» (25) Eesti lühiuudised Tehnikaülikooli uus rektor Tiit Land andis ametivande Koolid otsivad sobivaid termokaameraid (9) Märt Sults: juhised kooliaasta alguseks saabusid lootusetult hilja Helme: ma pole ühtegi kõlvatut ettepanekut teinud (13) Kaks jõhkras tapmises kahtlustatavat on tabatud Majandus Majanduse lühid Majandus langes arvatust vähem Maailma suurim kinokett avaldas Eesti suurtehingu hinna Välismaa Ungari keerab tänasest riigipiiri kinni (1) Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE ⟩ Riia murdis Moskvas loodud võimuvertikaali (1) KOHALIK VAADE ⟩ Taani skandaali tagant kumab USA (2) Arvamus Juhtkiri: kooli algus koroonasegaduses Aimar Altosaar: saagu rohkem lugupidamist (3) Toomas Alatalu: Valgevene naiste revolutsioon (4) Külli Karing: reisifirmasid ähvardab häving (15) Katrin Aava: Maarjamäe ühendab ajalood (11) Garri Raagmaa: koroonakriisi mõju ruumikasutusele ja asustusele (2) Erik Terk: hajutumine − soovunelm või midagi enamat (4) Antti Roose: pandeemiline linn otsib turvalist vormi Jaanus Rahumägi: Freeh' alusetu laimamine on Eestile julgeolekurisk (42) Kultuur Marina Kesler: konkreetne tellimus on mulle koreograafina loominguliselt väga väljakutsuv Sport Luka Dončić – kombinatsioon Magic Johnsonist ja Larry Birdist Ühe võistlusega kaks skandaali tekitanud kergejõustiklase saba on nüüd sorgus Eesti püüab septembris Guinnessi rekordit, 100 000 tabavat vabaviset Järgmine murdmaamees võttis püssi selga. Esialgu aga prooviks Tervis Tervise lühiuudised Psühholoog selgitab, kuidas võivad avalduda koolilapse kohanemisraskused Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aimar Altosaar: saagu rohkem lugupidamist

2 min lugemist
  • Peaksime pürgima kõrge lugupidamiskultuuriga rahvaste hulka
  • Nõukogude korra posttraumaatiline stress rõhub meid siiiani
  • Tuleks õppida teineteist märkama ja tänulikud olema
Aimar Altosaar FOTO: Eero Vabamägi

Nõukogude ajast oleme pärinud lugupidamatuse teiste inimeste vastu. Toona polnud oluline ükski inimene eraldivõetuna, vaid mass ja rublades mõõdetav tulemus. Empaatia ja tähelepanelik suhtumine ligimesesse kuulutati kodanliku humanismi igandiks ja sentimentaalseks nõrkuseks, mis vaid takistab kommunismiidee teostamist.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Oleme rahvana saanud oma vanad unistused ellu viia, meil on tiheda rahvusvaheliste suhete turvavõrguga seotud oma riik, eestikeelne kultuurielu pole kunagi olnud nii rikkalik, majandus maailmaga nii lõimitud ja elatustase nii kõrge kui praegu. Kuid väikese rahvana ei saa me kunagi saavutatuga rahule jääda, peame hoidma kõik oma inimesed pardal, kui tahame eestlastena jõuda ka järgmistesse sajanditesse.

Vägivaldsete režiimide posttraumaatiline stress aga teeb meie inimesed ikka veel umbusklikuks, kadedaks ja kinniseks. Isekana ei märgata teiste inimeste saavutusi, ei hoita talente, kui neist ise otsest kasu ei saada, ei rõõmustata teiste inimeste edusammude üle ega avaldata tunnustust oma kolleegile hästi õnnestunud tööde eest. Ka välismaal konkureerime hinda madalaks lüües kõigepealt omavahel ja üksteisele jalga taha pannes, jäädes nõnda vaesemaks, kui tegelikult väärt oleme.

31.08.2020 02.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto