R, 9.12.2022

Suure koroonavõitja aktsia tõusis börsil lendu

Liina Laks
, reporter
Suure koroonavõitja aktsia tõusis börsil lendu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Zoom suutis teises kvartalis kasvatada oma müügitulu 663 miljoni dollarini.
Zoom suutis teises kvartalis kasvatada oma müügitulu 663 miljoni dollarini. Foto: CARLO ALLEGRI/REUTERS
  • Analüütikute hinnangul näitab Zoomi areng selgelt videokõnede trendi.
  • Tänavuse aasta osas on firma ise äärmiselt positiivne.
  • Aasta on olnud maailma tehnoloogiamiljardäride jaoks helge.

Kui märtsis maailm järk-järgult karantiini pandi, lõi laineid videokõneteenus Zoom, mille abil kontorirahvas omavahel ühendust sai pidada. Nüüd avaldas ettevõte tulemused, mis ületasid suurelt analüütikute ootusi.

Zoom suutis teises kvartalis kasvatada oma müügitulu 663 miljoni dollarini – kõige optimistlikumad analüütikud olid müügituluks ennustanud 500 miljoni dollarit. Kasv möödunud aasta sama ajaga võrreldes on tubli 355 protsenti.

Enda andmeil on Zoomil 370 000 äriklienti, sealjuures 988 neist ostab firmalt teenuseid aastas enam kui 100 000 dollari eest. Äri­klientide arv kasvas Zoomi andmeil aastaga ligi 460 protsenti.

Kui hästi Zoomil läheb, näitab kasum: teises kvartalis teenis ettevõte joone all 185 miljonit dollarit. Võrdluseks: kogu 2019. aasta peale oli kasum 101 miljonit dollarit.

Seni arvasid analüütikud valdavalt, et Zoomi müügitulu jääb tänavu 1,18 miljardi dollari kanti, kuid Zoomi juhtkond andis mõista, et seda on liiga vähe – nemad arvestavad vähemalt 2,39 miljardi dollarilise müügituluga.

Aktsiakasumiks ennustavad nad 2,39 dollarit aktsia kohta. Aktsial läheb praegu suurepäraselt: 2011. loodud ettevõte trügis börsile mullu aprillis. Kui toona sai aktsia kätte 62 dollariga, siis tänaseks on hind tõusnud 420 protsenti ning eelbörsil kaubeldakse sellega 414 dollar tasemel.

Aktsia, mis eilse kauplemispäeva jooksul kallines tubli kaheksa protsenti, tõusis järelbörsil pea 26 protsenti. See on hea uudis eelkõige Zoomi juhile Eric Yuanile: Bloombergi andmetel tegi aktsia tõus ta mõne minutiga 4,2 miljardi dollari võrra rikkamaks.

Praegu on Bloombergi miljardäride edetabeli tipus Jeff Bezos 202 miljardi dollari suuruse varandusega, Microsofti juht Bill Gates 125 miljardiga, Elon Musk 115 miljardiga ning Facebooki looja Mark Zuckerberg 111 miljardiga. Alles viiendalt kohalt leiab mehe, kes pole tehnoloogiavaldkonnast: suur osa prantsuse rikkuri Bernard Arnault’ umbes 86 miljardi dollari suurusest varast tuleb luksusbrändist LVMH.

Märksõnad
Tagasi üles