Sisukord
Arvamus
Tänane leht
02.09.2020
Eesti Kulka rahasüst võib jääda oodatust väiksemaks (7) Eesti lühiuudised Konkurentsiameti kuum kartul (2) Sauel marssis koolipere taas tammikust klassidesse «Rakett 69» võitja pälvis stipendiumi Majandus Estonian Airi varjud jõudsid Nordicani Majanduse lühiuudised Suure koroonavõitja aktsia tõusis börsil lendu YLE kärpimine lisaks lehetellijaid PRIA nõuab patustajatelt miljoneid (1) Välismaa NATO sõjaväelane vahistati luuramiskahtlustusega Pariisis saab teha tasuta koroonateste Hongkonglased ei usalda masstestimiskampaaniat Välismaa lühiuudised Intervjuu ⟩ Eesti saadik Ukrainas: sõjaliselt on meil neilt õppida (21) Arvamus Juhtkiri: uute suurehitiste trikoovoor Erik Aru: tuleviku ennustamine (3) Katrina Koppel: tudengielu polegi elu? Indrek Saar: Eesti pered vajavad hoolekandereformi, mitte libareferendumit (110) Peeter Võsu: Iisraeli-Eesti suhted taas fookuses (2) Tarmo Pikner: kas sulgeda koolid või sulgeda baarid? (6) Erkki Bahovski: naised revolutsioonis (3) Riigi uus praktika lõhub diabeedilapse turvavõrku Kadri Tammepuu: diabeediperede sõdalane asub omasid kaitsma (1) Kultuur Varsti ei peata Narvat enam mitte miski (2) Luksus ei ole standard Artikuleeritud loodus Sport Koroonaviiruse nakkuskolle Nõmme Kalju meeskonnas – õnnetu juhus või hooletus? Galerii ⟩ Elva gümnaasium muutis esimesena Eestis sporditunnid koolis kohustuslikuks (5) Spordi lühiuudised Kontaveit alustas rabedalt, kuid võitis Nõmme Kalju president: me pole karantiinireegleid rikkunud, veel eile saime jalgpalliliidult kiita Tartu Juhan Telgmaa: kust algab teater? Parkimisest! (2) Aksel Part: süüdi pole ratturid, vaid olud (2) Uued laenurattad ja dokid saabuvad kõige varem oktoobris (1) Kas selle kooliaasta esimestel päevadel politsei ikka turvab laste kooliteed, nagu varasematel kordadel? Tartu lühiuudised Jõgeva vald koondab töötajaid ja palkab nõunikud Ülikoolis algas õppeaasta nii maskiga kui maskita EKREst välja heidetud linnavolinik: Mart Helme vihkab Tartut (41) Välistudengid jäävad korterist sageli ilma (3) Kammermuusika festival algab kergemas laadis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tarmo Pikner: kas sulgeda koolid või sulgeda baarid?

2 min lugemist
Tarmo Pikner. FOTO: Erik Prozes

Lõbustusasutuste ja baaride tegevuse piiramise vältimine muutununud maailmas on absurdne, kirjutab kolumnist Tarmo Pikner.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Alustan sellest, et mulle tuli külla perekond londonlasi ja õhtueinele minnes küsis britist perepea baari sisenedes: kus saab end kirja panna? Imestasin ja imestage palun ka teie: Suur­britannias, kus pubides käimine on lausa inimõigus, tuleb baari sisenedes kirja panna oma e-posti aadress ja telefon. Ja see pole veel kõik: pubis on õigus aega veeta vaid kolm tundi! Ja teid valvatakse ja trahvitakse vajaduse korral.

Ehk saite aru, kes te arvate, et ööklubide ja baaride omanike ning alkoholimüüjate kasumiteenimine on tähtsam kui inimeste tervis. Küsiksin: kellele te oma ööpidusid korraldate, kui kõik on juba viirusnakkuse saanud? Räägitakse, et lõbustusasutused lähevad pankrotti. Ah soo, aga millises arengukavas või riiklikus dokumendis on kirjas, et meil peab olema just nii palju baare ja just sellised lõbustusasutused?

01.09.2020 03.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto