Sisukord
Kultuur
Tänane leht
02.09.2020
Eesti Kulka rahasüst võib jääda oodatust väiksemaks (7) Eesti lühiuudised Konkurentsiameti kuum kartul (2) Sauel marssis koolipere taas tammikust klassidesse «Rakett 69» võitja pälvis stipendiumi Majandus Estonian Airi varjud jõudsid Nordicani Majanduse lühiuudised Suure koroonavõitja aktsia tõusis börsil lendu YLE kärpimine lisaks lehetellijaid PRIA nõuab patustajatelt miljoneid (1) Välismaa NATO sõjaväelane vahistati luuramiskahtlustusega Pariisis saab teha tasuta koroonateste Hongkonglased ei usalda masstestimiskampaaniat Välismaa lühiuudised Intervjuu ⟩ Eesti saadik Ukrainas: sõjaliselt on meil neilt õppida (21) Arvamus Juhtkiri: uute suurehitiste trikoovoor Erik Aru: tuleviku ennustamine (3) Katrina Koppel: tudengielu polegi elu? Indrek Saar: Eesti pered vajavad hoolekandereformi, mitte libareferendumit (110) Peeter Võsu: Iisraeli-Eesti suhted taas fookuses (2) Tarmo Pikner: kas sulgeda koolid või sulgeda baarid? (6) Erkki Bahovski: naised revolutsioonis (3) Riigi uus praktika lõhub diabeedilapse turvavõrku Kadri Tammepuu: diabeediperede sõdalane asub omasid kaitsma (1) Fookus Riigi uus praktika lõhub diabeedilapse turvavõrku Kadri Tammepuu: diabeediperede sõdalane asub omasid kaitsma (1) Kultuur Varsti ei peata Narvat enam mitte miski (2) Luksus ei ole standard Artikuleeritud loodus Sport Koroonaviiruse nakkuskolle Nõmme Kalju meeskonnas – õnnetu juhus või hooletus? Galerii ⟩ Elva gümnaasium muutis esimesena Eestis sporditunnid koolis kohustuslikuks (5) Spordi lühiuudised Kontaveit alustas rabedalt, kuid võitis Nõmme Kalju president: me pole karantiinireegleid rikkunud, veel eile saime jalgpalliliidult kiita Tartu Juhan Telgmaa: kust algab teater? Parkimisest! (2) Aksel Part: süüdi pole ratturid, vaid olud (2) Uued laenurattad ja dokid saabuvad kõige varem oktoobris (1) Kas selle kooliaasta esimestel päevadel politsei ikka turvab laste kooliteed, nagu varasematel kordadel? Tartu lühiuudised Jõgeva vald koondab töötajaid ja palkab nõunikud Ülikoolis algas õppeaasta nii maskiga kui maskita EKREst välja heidetud linnavolinik: Mart Helme vihkab Tartut (41) Välistudengid jäävad korterist sageli ilma (3) Kammermuusika festival algab kergemas laadis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Varsti ei peata Narvat enam mitte miski

3 min lugemist
  • Station Narva on ka neile, kes uuema aja Eesti muusikat ei hinda.
  • Tänuväärne osa on siin ka tasuta üritustel.
  • Aga kas Station Narva kuulutab linna jaoks muutusi ja eredat tulevikku?
Festivali Station Narva peaesineja Tommy Cash ajab oma laulu ja liikumisega publiku pöördesse. FOTOd: Konstantin ­ Sednev FOTO: Konstantin Sednev/Postimees Grupp

Ei teagi kohe, kas süüdi on president, nublu või üleüldine nälg uute avastamata kultuuriniššide järele, kuid mingi integratsioonipall on viimastel aastatel veerema pandud. Kuigi praegu on Ida-Virumaa meedia huviorbiidis kui riigi koroonakolle number üks, on tähelepanu vaikselt ida poole nihkunud juba mitu aastat, ja seda üha positiivsemas (ei, mitte koroonapositiivses) võtmes. «Apteeker Melchiori» võtted Narva linnuses on vaid üks viimastest näidetest, mis tõestavad, et stigmasild on paljuski ületatud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Üks neist näidetest on ka piirilinna vallutanud festival Station Narva, mis tõi hiilgavalt kokku nii põlised narvakad, idavirumaalased üldisemalt kui ka hipsterid Eesti eri nurkadest… ja praegust aega arvestades kahtlaselt palju välismaalasi.

Võimalikult laia haarde garanteerib valik kultuuriüritusi festivalialalt väljaspool, mis võimaldab pidustustest osa saada neilgi, kes uuema aja Eesti muusikast palju ei pea. Kes sai esimest korda perega Kreenholmi manufaktuurile ringi peale teha, kes kasutas võimalust õige jutuka kapteniga Narva jõele minna (vastus mõlemale küsimusele on «mina») – omamoodi näitaja on seegi, et eranditult igal üritusel nõuti kõnelejalt kakskeelset ettekannet.

01.09.2020 03.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto