Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
03.09.2020
Eesti Läti piir võib eestlastele koroonaviiruse leviku tõttu sulguda (8) Tallinnast on saamas uus murelaps (9) Algab ministrite vägikaikavedu (15) Eesti lühiuudised Kinoäri hiigeltehing sündis vaid paari nädalaga (5) Madise: alkoholimüügi piirangud polnud õiguspärased (11) Majandus Tallinki kärped võivad lüüa iga kolmandat (1) Majanduse lühiuudised Välismaa Ligi pooli pagulaslapsi ohustab harimatus Välismaa lühiuudised Arktika jääkilp sulab iga nurga alt rekordilise kiirusega (10) Arvamus Juhtkiri: koroonaajastu eelarve Mihkel Kunnus: silmakirjalik hukkamõist (35) Ingmar Roos: rutakalt liikvele lükatud rong – reisisiht teadmata (9) Tõnis Palts: Isamaa olgu isamaaline (36) Tiit Tammaru: otsekoheselt distantsõppest (4) Erkki Koort: «Mordori silm» Valgevene kohal (3) Erkki Koort: Valgevene on Munamäele lähemal kui Tallinn (3) Erkki Koort: mis saab siis, kui Trump kaotab? (26) Kultuur Sellel vaikimisel on mitu korrust Kirjandus tulvab Tallinnas laupäeval tänavale Sport Eestlased aitavad Neuville’i kodurallit korraldada Kas Kalev/Cramo pääseb Krasnodari? Kolmandasse ringi jõudnud Kontaveit: tunnen end väljakul väga hästi! Maa Elu Üleskutse: näidake oma saaki! Päev põllumehega: vilja kuivatamine, emiste seemendamine ja deltaplaanid August üllatas mesinikke ootamatu saagilisaga Mulk kuivatas pudru taskupäraseks näksiks Parima mahetoote hindamisel loeb maitse, pakend ja turundus Arvamusplats: kas veganlus säästab keskkonda? Mis siis ikkagi on vananaistesuvi? Pikaninapuu mahl äratab erksaks Aedkoriandrit võib külvata sügiselgi Aeg tegutseda kevadise lilleilu nimel Ürgse järve põhi kosutab köögivilju Meelelahutus Koomiks Sudoku

August üllatas mesinikke ootamatu saagilisaga

3 min lugemist
Meeaastaga on eriti rahul vaid mesilased, sest nemad said oma talvevaru kenasti ära koguda, kuid mesiniku jaoks oli tänavune aasta viletsam kui kaks eelmist. FOTO: Kaisa Ailt

Kuni juuli lõpuni tundus mesinikele, et sel aastal on tulemas keskmisest halvem meesaak, kuid ootamatult soe august tõi üllatava saagilisa kuusikutest ja kanarbikuväljadelt.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Võrumaa mesiniku Mati Urbaniku sõnutsi tegi tänavu vinduv ja külm kevad mesilaste elu raskeks. Jahedusega ei saanud mesilased kohe korjehoogu sisse. „Remmelgate ja pajude õitsemise aeg oli üsna jahe. Kui eelmisel erakordselt hea kevadega aastal sain esimese saagi tarudest juba mai algul, siis tänavu meile palju tavalisema ilmastikuga kevadel alles juunis,” sõnas ta. Meeostjad tahavad võimalikult vara värsket mett saada. Nii tuleb Urbanikul klientidele vastu tulla, kuigi saaki väga märkimisväärselt võtta polnudki.

Tume nagu tökat

Edaspidigi tuli mesilastelt saaki rohkem. Tõotas tulla hea meeaasta, siis aga oli jälle vaikus, näiteks juuli esimene pool. 20. juuli paiku, mil muidu on mesinikel enamik saaki tarudes, paistis, et tuleb kehvem meeaasta. Kuid ootamatult hakkasid mesilased augusti algul uuesti korjelende tegema ja koguma tavapärasemast tumedat värvi mett. „Nii tumedat nagu tökat polnud mina siin oma kandis saanudki, tänavu tuli seda lausa kümnendik saagist,” rääkis 1986. aastast mesilasi pidav mees.

Urbaniku meelest on tegemist lehemeega, mida tekitasid öine ja päevane suur temperatuurikõikumine, ja seda segamini okkameega, sest ka tema Läti piiri ääres asuvate tarude kuusikud sumisesid augustis mesilastest.

02.09.2020 04.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto